VSAA aktivizē viedokļu apmaiņu interneta lapā

Lai veicinātu viedokļu apmaiņu ar Latvijas iedzīvotājiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra no 2004.gada 25.februāra savā mājas lapā internetā (www.vsaa.lv, www.vsaa.gov.lv) aktivizējusi diskusiju sadaļu.

Lai veicinātu viedokļu apmaiņu ar Latvijas iedzīvotājiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 2004.gada 25.februāra savā mājas lapā internetā (www.vsaa.lv, www.vsaa.gov.lv) aktivizējusi diskusiju sadaļu.
Internets mūsu dzīvē iegūst arvien būtiskāku nozīmi. It īpaši tas attiecināms uz iespēju ikvienam operatīvi iegūt ikdienā nepieciešamo informāciju, ietaupot laiku, kas līdz šim tika patērēts, apmeklējot, piemēram, bibliotēku vai valsts institūcijas. Tāpēc arī VSAA, izstrādājot interneta lapu, centās padarīt to maksimāli informatīvu, kā arī nodrošināt, lai visa nepieciešamā un plašā informācija par VSAA kompetencē esošajiem jautājumiem ir ērti atrodama.
VSAA interneta lapā ir pieejama informācija par visiem sociālās apdrošināšanas un sociālās palīdzības pakalpojumiem - pensijām, pabalstiem, atlīdzībām, ko izmaksā VSAA. Šeit ir iespējams uzzināt, kādi dokumenti ir nepieciešami, lai pieprasītu pensiju vai pabalstu, kā arī izdrukāt vajadzīgo iesnieguma veidlapu un aizpildīt to jau mājās - pirms došanās uz VSAA teritoriālo nodaļu.
Padomāts, lai aģentūras esošie un potenciālie klienti varētu saņemt informāciju par aģentūras klientu apkalpošanas servisu - par visām teritoriālajām nodaļām, to adresēm un darba laikiem, vienlaikus piedāvājot iespēju sazināties ar VSAA konsultantiem arī elektroniski vai pa bezmaksas konsultatīvo tālruni.
Mājas lapā ir ievietoti arī visi tiesību akti (likumi, Ministru kabineta noteikumi, Labklājības ministrijas tiesību akti un cits), kas reglamentē sociālās apdrošināšanas un sociālās palīdzības pakalpojumu darbību un kurus administrē VSAA.
Atsevišķā sadaļā "Budžets un statistika" ietverta apjomīga informācija par dažādiem statistikas un budžeta rādītājiem. Lapas apmeklētāji arī paši var izveidot statistikas pārskatu, izvēloties interesējošos statistikas datus.
VSAA mājas lapu apmeklējuši daudz interesentu, no kuriem 40 jau pieteikušies uz VSAA interneta lapā publicēto jaunumu saņemšanu. Šajā laikā, izmantojot funkciju "Jautājiet mums", ir saņemti vairāki jautājumi par dažādām VSAA kompetencē esošām tēmām.
Pašlaik saņemtie jautājumi un uz tiem individuāli sniegtās atbildes tiek apkopotas. VSAA interneta lapas lietotāji varēs uzzināt, kas visvairāk interesē aģentūras pakalpojumu saņēmējus. Saņemtie jautājumi un uz tiem sniegtās atbildes būs par pamatu turpmākai aģentūras interneta lapas satura pilnveidošanai.
Nākamajā lapas pilnveidošanas posmā aģentūras interneta lapa būs pieejama arī krievu un angļu valodā. Nepārtraukti tiks aktualizēta interneta lapā ievietotā informācija, papildinot to ar izmaiņām normatīvajos aktos un citu klientiem noderīgu informāciju.

Citu datumu laikraksti

 • “Baltā puķe” pulcē ilzenietes

  Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi “Sādžu dakteris”.Ilzenes pagasta...

 • Luterāņu draudze Apē vēlas celt baznīcu

  Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts...

 • Aicina nodot kaitīgos medikamentus

  Pēdējo dienu laikā ir konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, ko izraisījusi Baltkrievijā ražotā medikamenta “Askofēns P” sērijas 010104 lietošana....

 • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

  Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

 • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

  Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

 • Apbalvo čaklākos izplatītājus

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...