Zaķu jampadracis Apē

Domādami, ka zaķu īstākā pulcēšanās vieta ir mežā, Lieldienās Apē uz jampadraci tie sanāca parkā pie pilsētas estrādes. Notikuma vietas izvēlei bija vēl viens svarīgs iemesls - jāizliek izgatavotie putnu būrīši!

Domādami, ka zaķu īstākā pulcēšanās vieta ir mežā, Lieldienās Apē uz jampadraci tie sanāca parkā pie pilsētas estrādes. Notikuma vietas izvēlei bija vēl viens svarīgs iemesls - jāizliek izgatavotie putnu būrīši!
Vēlais sniegs netraucēja daudzveidīgajām, jautrajām nodarbībām. Skanot dziesmām, ieradās Apes koris. Pasākuma vadošie zaķi, kas nedaudz atgādināja Ilvu Sāri un Aldu Liepiņu, vispirms meklēja ciltsbrāļus, cenšoties noskaidrot, kuram no klātesošajiem ir ausis. Lai veicinātu veselīgu pavasara gaidīšanu, vitamīniem bagātas uzkodas - burkāni - tika pasniegti zaķiem: Vingrajam, Ugunīgajam, Nošu, Trokšņu, Noslēpumu zaķim, Fotozaķim un citiem nozīmīgiem tēliem, arī Bioloģisko zaķu ausainajai ģimenei. Sākās rotaļas un mazo dziedātāju priekšnesumi.
Ripo olas, līgo šūpoles
Saules pielietajā pakalnē zem parka priedēm katrs varēja atrast nodarbošanos. Vislielākais "pieprasījums", protams, bija pēc šūpolēm, lai vasarā nekostu odi. Ja nu kādam kļuva vēsi, apsildīties aicināja gan parastais, gan neparastie - bluķa iekšpusē iekurinātie - ugunskuri.
Vērtētāji pulcējās pie atnesto olu izstādes, lai atzīmētu, viņuprāt, skaistākās. 23 olu konkurencē veiksmīgākā bija Jāņa Kāposta krāsotā ola. Daudz neatpalika Mika baumaņa, Ilzes Ļuļes un Kristīnes Ribakas krāsojumi. Veiksminieki no Zaķa - Edītes Dauškanes - saņēma saldu balvu un diplomu. Ierīkotās olu ripināšanas vietas - renīte un caurule vilināja mazos uz aizraujošo nodarbi. "Kā tā ola tiek tur cauri?" dažam sprīdi garam ķiparam bija liels brīnums.
Pēc tautas ticējuma Lieldienās esot jādodas meklēt putnu ligzdas. Saldas "oliņas" par vērīgumu saņēma gan divus gadus vecā Una, gan citi bērni, kas atrada kādu no mežā noslēptajām bērza zaru "ligzdiņām".
Meistardarbnīcā dekorus gatavo paši
Zem egles, kurā šūpojās lielas, spožas olas, bija meistardarbnīca. Tur no dažādiem materiāliem - zariem, skaidām un sūnām - katrs varēja izveidot Lieldienu dekoru - ligzdu. Ja pietrūka ideju vai prasmes, palīdzēja floristikas speciālistes Dina Semjonova un Irīda Zvejniece.
Arī pieaugušie pārbaudīja prasmi sacensībās slotu siešanā un burkāna ātrā apēšanā. Mainot priekšstatu par stiprā dzimuma mazo aktivitāti pasākumos, te uz starta stājās vīru komanda.
Putniem būs mājas!
Tur, kur klaudzēja āmuri, tika gatavoti strazdu būrīši. Galdnieka Imanta Smaroda vadībā puikas mācījās sanaglot dēlīšus, lai būrītis veidotos pareizs. "Nemaz tik viegli nav," atzina topošie meistari.
Pasākuma apmeklētāju ievērību izpelnījās dažādo putnu būrīšu izstāde. Lielākā daļa bija gatavoti skolas darbnīcās, citus skolēni gatavojuši patstāvīgi. Čaklākie būrīšu gatavotāji - Ralfs Andersons un Mārtiņš Paulovics - nopelnīja diplomus un āmurīšus. " Savu būrīti" ar kāpņu palīdzību kokos stiprināja koristi un vairākas ģimenes. Cerams, tie piesaistīs spārnotos draugus Apes "Meža un dabas parkā".
Par muzikālo fonu un apskaņošanu rūpējās Igors Dzedonis. Foruma zaķis izdalīja aptaujas anketas, karodziņus un aicināja visus piedalīties Apes iedzīvotāju forumā, kas notiks vidusskolas ēkā 16.aprīlī.
Organizatori saka paldies visiem, kas piedalījās. " Priecājamies, ja jums patika šis Lieldienu jampadracis! Ja nu kādam kas nebija pa prātam, lūdzu, atnāciet un pasakiet!" aicina tautas nama direktore Ilva Sāre.

Citu datumu laikraksti

 • Konkursa 6.kārtas rezultāti

  Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 11,5 punkti.Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 11,5 punkti. - Līga Kūma (Gaujienas...

 • Veselā miesā vesels gars

  Šodien publicējam konkursa “Veselā miesā vesels gars” 7.kārtas jautājumus, ko veidoja Alūksnes rajona tūrisma informācijas speciālisti. Savukārt...

 • 7.kārtas uzdevums

  Pētījums: “X pirts darbība un attīstības tendences”.Pētījums: "X pirts darbība un attīstības tendences" Pētījumam jāizvēlas vienu sava...

 • Jāmaksā katrreiz, šķērsojot robežu

  Baltkrievijas Transporta un komunikāciju ministrija informē LR SM, ka saskaņā ar likumu, veicot pārvadājumus, kas nav atbrīvoti no maksājuma par...

 • Vai šogad kāps kredītu likmes?

  Statistika liecina, ka Latvijā turpinās līdzšinējo piecu gadu kreditēšanas pieauguma tendence. Kopējie kredītu apjomi janvārī gada laikā...

 • Rajona invalīdiem dāvina svētku sajūtu

  Invalīdu biedrības Alūksnes rajona nodaļas Lieldienu pasākuma dalībniekus pirms Kristus augšāmcelšanās svētkiem uzrunāja luterāņu draudzes mācītājs...