Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļums, kur paslēpt Lieldienu olas

Soleirolas, helksīnes jeb tautā dēvētā virziņa. Šim dekoratīvajam jeb paklāju augam patīk augt pusēnā, saulainā vietā tā ātri sakalst.

Soleirolas, helksīnes jeb tautā dēvētā virziņa
Šim dekoratīvajam jeb paklāju augam patīk augt pusēnā, saulainā vietā tā ātri sakalst. Soleirolu ieteicams stādīt vieglā, trūdvielām bagātā zemē, jo tai ir ļoti trausli zariņi. Ieteicams katru dienu soleirolu rasināt. Visbiežāk šo dekoratīvo augu stāda zem palmām, kur nemainīgi ir mitra augsne.
Tie auga zari, kuru saknes nav ieaugušas zemē, ir jāapgriež. Augs ir viegli pavairojams. Turklāt to veiksmīgi var ieaudzēt mūru spraugās, starp akmeņiem. Šis dekoratīvais augs nedrīkst iežūt. Turklāt soleirolu nevajag pārstādīt, tikai apgriezt pārāk saaugušos zarus. Soleirola maksā 1,60 latus.
Nefrolēpe jeb paparde
Arī nefrolēpe aug daiļa, ja tās augsne un lapas pietiekami saņem mitrumu. Siltā telpā sāk dzeltēt un birt lapas. Papardes lapas ir plānas un tās ātri iztvaiko mitrumu. Pārstādot papardi, jāievēro, lai sakņu kamolu, kas dzen lapas, neapņemtu zeme. Paparde var uzņemt barības vielas arī caur lapām, tāpēc vēlams to aprasināt ar ūdeni un vieglu mēslojumu. Jāatceras, ka papardēm nedrīkst nogriezt gaisa saknes - stīgas. Ar tām paparde elpo un barojas. Ja nu gluži nepatīk šīs nepaklausīgās papardes "ūsas", tās var viegli savīt un noslēpt zem papardes lapām.
Mazas papardes cena - 1,20 lati.
Fitonija
Daudzgadīgā dekoratīvā auga zieds ir nepievilcīgs, atgādina zaļu labības vālīti, tomēr lapas ir krāšņas. Ir sarkanās un baltās fitonijas. Gan vienai, gan otrai ir zaļas lapas, bet atšķiras to dzīslojuma krāsas. Šim augam patīk mērens mitrums, turklāt augsnei jābūt irdenai.
Floristi iesaka lielā traukā iebērt granulas, dažādus dekoratīvos augus un gliemežvākus, uzliet nedaudz ūdeni un uz paaugstinājuma uzlikt podiņu ar fitoniju. Augam nepatiks visu laiku dzīvot ūdenī, bet gan saņemt ūdens tvaikus no lielā trauka. Turklāt arī augsnē ieteicams iebērt nedaudz granulu vai arī izmantot augsni, kurā ir balti, putuplastam līdzīgi gabaliņi. Necieš caurvēju un pārāk saulainu vietu. Cena - nedaudz vairāk par latu.

Citu datumu laikraksti

  • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

    Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

  • Gudrs kā Podnieka suns

    Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

  • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

    Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...