Zemniece nolemj priekšlaikus pensionēties

Jaunajai programmai “Priekšlaicīga pensionēšanās” no Alūksnes rajona pieteikumu iesniegušas divas saimniecības. Apes ar lauku teritoriju zemnieku saimniecības “Dzidrumi” īpašniece Brigita Valtere nolēmusi šai programmai pieteikties nākamgad.

Jaunajai programmai "Priekšlaicīga pensionēšanās" no Alūksnes rajona pieteikumu iesniegušas divas saimniecības.
Apes ar lauku teritoriju zemnieku saimniecības "Dzidrumi" īpašniece Brigita Valtere nolēmusi šai programmai pieteikties nākamgad. Lai tai pieteiktos, vajadzīga persona, kam varēs nodot savu saimniecību un kas tajā strādās vismaz piecus gadus.
"Saimniekot turpinās divdesmit četrus gadus vecais dēls Ritvars. Viņam ir atbilstoša lauksaimnieka izglītība - mācījies Apes arodvidusskolā. Tagad studē augstskolā "Turība", kur pēdējo gadu apgūst uzņēmējdarbības ekonomiku. Dēls nolēmis nākt atpakaļ uz Api, jo viņu interesē lauksaimniecība, viņš ir strādīgs," stāsta B.Valtere.
Viņai neesot žēl, ka dēls atgriezīsies laukos. "Te viņam būs, kur izvērsties ar saimniekošanu. Nebūtu prātīgi iesākto pamest. Varbūt viņš varēs saimniecības darbību nākotnē paplašināt, es palīdzēšu ar padomu," uzsver B.Valtere.
Viņa izrēķinājusi, ka izdevīgāk pieteikties šai programmai ir nākamgad, nevis šogad.
"Jāuzrāda saimniecības pēdējo četru gadu ieņēmumi. No saimniecības apgrozījuma ir atkarīgs pensijas lielums," saka B.Valtere.
Brigita secina, ka, iesaistoties šajā programmā, viņa saņems apmēram 200 latu lielu pensiju.
"Vecuma pensija man neiznāktu lielāka par 60 latiem," spriež B.Valtere. Brigitai tagad ir 59 gadi.
Saimniecība galvenokārt nodarbojas ar piena lopkopību, nedaudz ar gaļas lopkopību. Tajā ir 20 govis.
"Gribējām celt jaunu kūti
36 govīm, ierīkot slaukšanu piena vadā, taču banka mums nepiešķīra kredītu, jo nav citu ienākumu. Citā projektā nevaru iesaistīties, ja vēlos priekšlaikus pensionēties. 2007.gadā varēs pretendēt uz Eiropas finansējumu," atklāj zemniece. Pagaidām nāksies no šīs ieceres atteikties, lai gan kūts ir par šauru visam ganāmpulkam. B.Valtere saka, ka lielākā problēma šobrīd ir ūdens, jo akā tā nav. Tehnika saimniecībā ir sagādāta.

Citu datumu laikraksti