Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki gatavojas protesta akcijām

Vakar Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācija pieteikusi visu nozaru streiku, jo valdība nav pieņēmusi nekādu lēmumu cukura, piena un cūkgaļas tirgus stabilizēšanā.

Vakar Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācija pieteikusi visu nozaru streiku, jo valdība nav pieņēmusi nekādu lēmumu cukura, piena un cūkgaļas tirgus stabilizēšanā. Streiks notiks 25.februārī Grenctāles un Elejas robežpunktos, kā arī Cēsu rajona Bērzkrogā, kurp doties gatavojas Alūksnes rajona zemnieki.
"Ir beidzies Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vēstulē noteiktais termiņš, līdz kuram valdībai bija jāatrisina sasāpējušās problēmas, tāpēc zemnieki ir izšķīrušies par protesta akciju.
Sestdien Kandavā notiks Latvijas Zemnieku federācijas gada pilnsapulce, kur precizēsim un saskaņosim rīcību. Bet ir nepārprotami skaidrs, ka ir jāatbalsta cukurbiešu audzētāji. Turklāt mūsu rajona cūkgaļas un piena ražotājiem situācija nav labāka," pauž Latvijas Zemnieku federācijas Alūksnes zemnieku biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Strakša.
Cūkgaļas iepirkuma cena ir noslīdējusi līdz 0,52, bet liellopu gaļas - līdz 0,65 latiem par kilogramu.
Savukārt piena cena decembrī samazinājusies par sešiem procentiem, kas nav raksturīgi ziemas mēnešiem. Protesta akcijas laikā zemnieki un viņu atbalstītāji bloķēs ceļus tik ilgi, kamēr panāks pieņemamu valdības rīcību.
Latvijas cukurbiešu audzētāju asociācijas valdes locekle Modra Villas paziņojusi, ka asociācija streikā nepiedalīsies, ja valdība šodien pieņems lēmumu cukura tirgus stabilizēšanai. Citu nozaru pārstāvjiem par savu rīcību būšot jālemj pašiem.
J.Strakša atzīst, ka joprojām nav pietiekamas zemnieku vienotības.
"Katrs cīnās par sevi, bet var gadīties, ka cukurbiešu audzētājiem atkal būs problēmas. Vai tad citi gribēs viņus atbalstīt?" viņš šaubās.
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome prasīja valdībai izdarīt izmaiņas noteikumos "Kārtība, kādā veicami iekšējā tirgus aizsardzības pasākumi", atceļot 30 dienu normu, kurā var pieņemt lēmumu pagaidu pasākumu ieviešanai, kā arī izvērtēt Valsts iekšējā tirgus aizsardzības biroja darba efektivitāti.
Padome vēlas saņemt pārskatu par pasākumiem iekšējā tirgus sakārtošanai un atbildi, kā valdība plāno nodrošināt lauksaimniecības nozaru pastāvēšanu līdz Latvijas iestāšanās brīdim Eiropas Savienībā.

Citu datumu laikraksti

 • Dabas kļūda

  Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi nokārtota.Nupat vēl pirms dažām dienām dzīve Artim likās tik vienkārša un labi...

 • Par vai pret?

  Es tāpat kā vairums cilvēku, protams, negribu karu. Negribu, lai karā iesaistītos mēs, lai karotu citi. Tas ir cilvēcīgi, un tādas izjūtas visticamāk...

 • Var patikt vai nepatikt, bet otru tādu nav

  Šo mākslinieku talanta dzirksts katra par sevi Latvijā ir oriģināla, tomēr neatkārtojams ir tieši viņu tandēms, kad publikas priekšā divi Māri stājas...

 • Aicina pretendēt uz subsīdijām

  Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

 • Kā atrast draugu internetā

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

 • Jānim Naglim - jauns bizness

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...