Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki pieredzi gūst ārzemēs

Akciju sabiedrība "Valmieras piens" sadarbībā ar Valmieras lauksaimniecības konsultāciju biroju no 23. līdz 29. martam organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Poliju zemniekiem, kas ir akciju sabiedrības "Valmieras piens" sadarbības partneri.

Akciju sabiedrība "Valmieras piens" sadarbībā ar Valmieras lauksaimniecības konsultāciju biroju no 23. līdz 29. martam organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Poliju zemniekiem, kas ir akciju sabiedrības "Valmieras piens" sadarbības partneri. Braucienā piedalījās arī zemnieki no Alūksnes rajona.
"Poļi ir centīgi zemnieki, bet problēmas piena ražošanā poļu un latviešu zemniekiem ir līdzīgas, tāpēc Vidzemes zemniekiem bija iespēja salīdzināt piena ražošanas attīstību abās valstīs, kā arī iepazīt Eiropas Savienības prasībām atbilstošas saimniecības piena pārstrādē un ražošanā. Nepamanīts nepalika fakts, ka Polijā nekur nav redzami piena steķi, bet katrā saimniecībā ir piena dzesētājs," stāsta akciju sabiedrības "Valmieras piens" piena sagādes vadītāja I. Škoba.
Pieredzes brauciena programmā nebija iekļauti tikai paraugobjekti, bet rasta iespēja iepazīt reālu Polijas lauksaimniecības ainu. Apmeklējot Tiši pilsētas apkārtnes fermas, zemnieki guva pārliecību, ka saimniekošanas metodēs neatšķiras no poļu zemniekiem.
Izcils piemērs saimniekošanai atbilstoši Eiropas Savienības prasībām bija viena no piecām Polijas lielākajām lopkopības saimniecībām Opoles vojevodistē. 2550 govju ganāmpulks izvietots dažāda lieluma fermās ar modernām slaukšanas zālēm, pareizi izveidotu mēslu krātuvi un citu.
Polijā par vidēji lielu piena lopkopības saimniecību uzskata tādu, kurā ir no 20 līdz 30 govīm. Valstī ierobežo "SAPARD" līdzekļu ieguves iespējas atkarībā no pārstrādes uzņēmumam pārdotā piena daudzuma. Ja gadā pārdots vairāk nekā 550 tonnas piena, "SAPARD" līdzekļus nesaņem.
Zemnieki no Alūksnes, Valmieras, Limbažu, Cēsu, Valkas un Rīgas rajona viesojās arī vairākos piena pārstrādes uzņēmumos - kooperatīvos un tikās ar kooperatīva valdi un padomes locekļiem, lai pārliecinātos, kā kooperatīva biedri investē naudu, lai ražošanas procesu sakārtotu atbilstoši Eiropas Savienības prasībām.

Citu datumu laikraksti

  • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

    Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

  • Gudrs kā Podnieka suns

    Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

  • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

    Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...