Zemnieki var iegūt prakses saimniecības statusu

Zemnieku saimniecības šogad tāpat kā iepriekš varēs iegūt prakses saimniecības statusu - līdz 5.februārim ir izsludināta pieteikšanās SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā”.

Zemnieku saimniecības šogad tāpat kā iepriekš varēs iegūt prakses saimniecības statusu - līdz 5.februārim ir izsludināta pieteikšanās SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā".
"Saimniecības, kam ir piešķirts šāds statuss, var pretendēt uz valsts subsīdijām. Zemniekiem, kas vēlas iegūt šādu statusu, ir jābūt pārliecinātiem, ka viņiem tas ir vajadzīgs," stāsta Alūksnes rajona Lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītāja Viola Kaparšmite.
Viņa skaidro, ka nedēļā prakses saimniecībai piešķirtais finansējums ir liels - 35 lati, taču prasības ir augstas.
"Saimniecībai ir jāievēro atbilstoši darba aizsardzības noteikumi, jāapmeklē speciāli kursi un jāiegūst attiecīga apliecība. To nav viegli izdarīt," apgalvo V.Kaparšmite. Ja zemniekiem ir interese par prakses saimniecības statusa iegūšanu, tad informāciju un pieteikuma anketas var saņemt rajona konsultāciju birojā, kā arī interneta mājas lapā (www.LKKC.lv) vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (Jelgavas rajonā).
Subsīdijas prakses saimniecībām piešķir dažādās jomās - veterinārijā (pērn Latvijā tā bija pieprasīta, bet ne Alūksnes rajonā), laukkopībā, lopkopībā, dārzeņkopībā, stādu audzēšanā, zivkopībā, mežsaimniecībā, lauku tūrismā, ja tajās strādā praktikanti. "Alūksnes rajonā zemniekiem trūkst uzņēmības, lai izveidotu prakses saimniecību. Kur paliek praktikanti? Domājams, ka viņi aiziet strādāt paši uz savām saimniecībām. Šogad noteikts, ka par praksi savā saimniecībā vairs nepiešķirs 35 latus," spriež V.Kaparšmite.
Pirmo prakses saimniecības statusu valstī piešķīra 2003.gadā. Piešķirtais statuss ir derīgs trīs gadus. Alūksnes rajonā prakses saimniecības statuss piešķirts zemnieku saimniecībai "Zīļi"Apē un "Riekstiņi" Ilzenē.

Citu datumu laikraksti