Ziedotāji un valsts atvēl jau 104 500 latus

Cesvaines pils atjaunošanai ziedotāji un valsts atvēlējuši jau vairāk nekā 104 500 latus.

Cesvaines pils atjaunošanai ziedotāji un valsts atvēlējuši jau vairāk nekā 104 500 latus. Laikraksts to uzzināja Cesvaines domē.
Domes bankas kontos ieskaitīti 10 475,74 latu ziedojumi pils atjaunošanai. No Finanšu ministrijas pamatbudžeta neparedzētiem gadījumiem piešķirts 51 000 latu. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija piešķīrusi 8000 latus, Madonas rajona padome - 8000 latus, Madonas dome - 2000 latus.
Uz SIA "Lattelekom" ziedojumu tālruni Cesvaines pils atjaunošanai līdz šīs nedēļas vidum piezvanījuši vairāk nekā 15 000 reizes. Katrs zvans - tas ir viena lata ziedojums.
Latvijas Piļu un muižu asociācijā Cesvaines pils atjaunošanai saņemti 39 991,8 latu individuālie ziedojumi un 5827,64 latu ziedojumi no juridiskajām personām.
Madonas ģimnāzijas mācību procesa nodrošinājumam Cesvaines domes bankas kontā saziedoti 2130,55 lati. Akciju sabiedrība "Latvijas Unibanka" ziedojusi 6000 latus.
"Iespējams, otrdien, 14.janvārī Ministru kabinetā skatīs lūgumu no Izglītības un zinātes ministrijas piešķirt 63 300 latus no šā gada budžeta skolas projektēšanai Cesvainē un no Kultūras ministrijas - 290 000 latu pils konservācijai un remontam," saka Cesvaines domes priekšsēdētājs Vilnis Špats.
Viņš pavēstīja, ka atjaunotās pils vīzijas skices piedāvājušās dāvināt divas firmas - SIA "Stats" un SIA "Kalnozols celtniecība", kā arī arhitekte Gunta Graudupe, kas ir dzimusi Cesvainē, bet tagad dzīvo Siguldā.

Citu datumu laikraksti

  • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

    Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

  • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

    Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

  • Aicinājums

    Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...