Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemā ceļu tīrīšanai pārtērē līdzekļus

Valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" Alūksnes 15.ceļu pārvalde ziemas darbiem ir saņēmusi apmēram tikpat līdzekļu kā pērn – 251 322 latus. Bet šoziem bieži snieg, tāpēc ceļi ir jātīra biežāk.

Valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" Alūksnes 15.ceļu pārvalde ziemas darbiem ir saņēmusi apmēram tikpat līdzekļu kā pērn – 251 322 latus. Bet šoziem bieži snieg, tāpēc ceļi ir jātīra biežāk.
"Iepriekšējā ziemā laika apstākļi bija nepastāvīgi, arī tad līdzekļus nācās pārtērēt. Tagad ir izlietoti jau 176 906 lati, tātad februārim un martam paliek mazāk. Pašlaik pārtērēts ir apmēram 20 000 latu. Latvijas autoceļu direkcija apmaksās darbus, bet, iespējams, ka tad mazāk līdzekļu būs ceļu kopšanai un atjaunošanai vasarā. Pagājušajā gadā saņēmām papildu finansējumu par summu, ko ziemā pārtērēja," stāsta Alūksnes 15.ceļu pārvaldes izpilddirektors Imants Mucenieks.
Viņš norāda, ka valsts pasūtījums ir paredzēts atbilstoši finansējumam, tomēr ir nepietiekams. Jākaisa ir tikai A1 klases ceļi, tātad Alūksne – Litene, Alūksne – Zeltiņi, Alūksne – Ape un Veclaicenes – Rīgas šoseja. "Būtu jākaisa apmēram 120 kilometri ceļu, bet saprotam, ka ir jānodrošina arī satiksme autobusu maršrutos. Tāpat no sniega tīrām bezšķiras ceļus, lai gan par tiem ir jārūpējas tikai dažas reizes sezonā," skaidro I.Mucenieks. Ir jāsaprot, ka visus ceļus reizē nevar attīrīt no sniega. Pirmās klases autoceļu brauktuves no sniega vai ledus ir jāatbrīvo četru stundu laikā, tikpat ilgs laiks paredzēts to kaisīšanai. Bet diennakts laikā var nodrošināt arī C klases ceļu attīrīšanu.
"Uzņēmuma tehnikas parks ir pietiekams, lai varētu darbus veikt laikā. Sniega tīrīšanai ir sešas mašīnas "SISU", kas var braukt ar ātrumu līdz 50 kilometriem stundā. Alūksnē ir divas un Apē divas kaisīšanas mašīnas. Šajā gadā iegādāsimies vēl vienu "CASE" ceļu kaisīšanai," komentē I.Mucenieks. Viņš informē, ka kaisīšanai izmanto smilts un sāls maisījumu, bet tā koncentrācija ir neliela - 40 kilogrami sāls kubikmetrā smilšu. Paredzams ieviest mitrās sāls tehnoloģiju, jo A klases ceļiem pastāvīgos laika apstākļos ir jābūt tīriem no sniega.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...