Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemā draugiem dāvina ievas ziedus

Ziemeru pagasta iedzīvotāja Ausma Zīle ziemā sev tuvos cilvēkus prot pārsteigt ar negaidītu dāvanu - krāšņiem ievas ziediem.

Ziemeru pagasta iedzīvotāja Ausma Zīle ziemā sev tuvos cilvēkus prot pārsteigt ar negaidītu dāvanu - krāšņiem ievas ziediem.
Šādu ziemas nodarbi pirms daudziem gadiem sākušas Ausmas māsas Līvija un Maija. A.Zīle atminas daudz interesantu gadījumu par cilvēku patīkamo pārsteigumu, ziemā saņemot dāvanā ievas ziedus.
"Kad māsas pirmo reizi pēc teātra izrādes ziemā aktieriem nesušas izplaucētus ievu zarus, viņi brīnījušies, kurš no papīra tik prasmīgi izveidojis sīkus ievu ziediņus. Tagad viņi jau zinot - ja zālē sēž abas māsas, tad būs arī ievziedi," stāsta A.Zīle.
Kad pirms apmēram 20 gadiem māsas viņai ziemā atvedušas ievas, Ausma ar tām aizgājusi ciemos pie kaimiņa Alfona uz vārdadienu.
"Kad gulēju Rīgā slimnīcā, uzdāvināju ievas medmāsai. Toreiz visi brīnījās, ka no ziemeļu puses - Alūksnes - ziemā atvesti tik skaisti ziedi," atceras A.Zīle.
Arī kaimiņu puisim, uzsākot dienestu, uzdāvinājusi ievziedus, ko tas ielicis krūšu kabatiņā un aizbraucis.
"Man vislabāk patīk ievziedus likt mazās vāzēs. Citi mazās glāzēs lej degvīnu, bet es lieku ziedus!" smej A.Zīle. Pašlaik viņa plaucē ievas uz Līviju vārdadienu 27.februārī. Savulaik ir plaucējusi arī ābeļu, ķiršu un kastaņu zarus. Mīlestību uz puķēm Ausma ir mantojusi no mātes.
Viņa māca, ka nepieciešams istabā ienest lielus zarus, apmēram trīs metrus garus, jo maziem ziedi neizplaukst, bet sačervelējas.
"Es zaru kātus ielieku plastmasas pudelēs ar ūdeni un turu siltā vietā. Tie izplaukst 14 dienu laikā. Ja pēc tam tos tur vēsā telpā, ziedi ilgi nezaudē savu skaistumu. Lai ievas ilgāk būtu skaistas, vajag nokniebt lapas, jo tās ziediem atņem barības vielas. Lapu vietā vāzē var ielikt citu zaļumu," norāda A.Zīle.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...