Ziemā regulāri baro putnus

Alūksniete Agnese Bite katru rītu putnu barotavā ieber prosu un saulespuķu sēkliņas, kā arī zooveikalā iegādāto barību putniem. Dzerot kafiju, viņa vēro putnu brokastis uz balkona.

Alūksniete Agnese Bite katru rītu putnu barotavā ieber prosu un saulespuķu sēkliņas, kā arī zooveikalā iegādāto barību putniem. Dzerot kafiju, viņa vēro putnu brokastis uz balkona.
"Ir trešā ziema, kopš regulāri baroju putnus. Brālis pagatavoja stikla barotavu. Tiklīdz iestājas vēsāks laiks, putni salaižas barotavā uz balkona. Zīlītes iecienījušas no sēklām un vitaminizētām taukvielām veidotas, tīkliņā iekārtas bumbas, savukārt zvirbuļi izvēlas izbērtas sēkliņas. Mazie putni cits citu netraucē, bet nekaunīgi ir baloži. Tie viņus aizbaida, lai paši visu apēstu. Man patīk skatīties, kā zvirbuļi reizēm karo par kādu gardāku sēkliņu," stāsta Agnese.
Putni viņu pazīst, tāpēc nelaižas prom, kad paver loga aizkaru. Aukstajās dienās tie apēd visu barību, tāpēc krājumus nepieciešams papildināt, bet līdz ar silta laika iestāšanos putni priekšroku dod pašu atrastiem kukaiņiem un tārpiņiem. Anna Tumševica saka, ka pēc gaisa temperatūras paaugstināšanās nedēļas beigās vēl ne reizi vien būs sals. Viņa dzīvo pilsētas nomalē, tur barotavā var redzēt arī dzilnīšus, sīļus, dzeņus, vārnas un žagatas. Viņa zīlītes cienā ar speķi, bet citiem sadrupina baltmaizi. "Putniem ir grūti pārciest ziemas salu, tāpēc tiem vajag palīdzēt. Ja ir iesākts barot, nekādā gadījumā nedrīkst to pārtraukt, tad putni var aiziet bojā," akcentē A.Tumševica. Viņa ievērojusi, ka pilsētā putnus baro galvenokārt veci cilvēki. Barotavas ir arī mācību iestādēs.
A.Bitei uzdāvināts papagailis. Putnam divās vietās bijusi lauzta kāja, tā nepareizi saaugusi. "Pie manis viņam patīk, tāpēc priecīgi čivina. Papagailim nepieciešama speciāla barība, ūdens dzeršanai un arī vanna, kur mazgāties," skaidro viņa.

Citu datumu laikraksti