Ziemas dienesta darbiem pārtērē līdzekļus

Katru dienu uzzinām informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros nereti vainojami slideni ceļi.

Katru dienu uzzinām informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros nereti vainojami slideni ceļi. Šoziem ir mainīgi laika apstākļi, tāpēc biežāk nekā iepriekšējās sezonās uz brauktuves veidojas apledojums.
"Uz A klases autoceļiem saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem atbilstoši braukšanas apstākļi ir jānodrošina no pulksten 6.00 līdz 20.00, bet uz A1 un B klases - līdz pulksten 18.00. Nav paredzēts tos uzturēt arī naktī, jo tad būtu vajadzīgs daudz lielāks finansējums. Tas ir tālu no vēlamā. Naudas pietiek, ja ir labvēlīgi un pastāvīgi laika apstākļi. Turklāt ar to paredzēts veikt darbus tādā apmērā, kādu nosaka prasības," skaidro Alūksnes 15.ceļu pārvaldes direktors Imants Mucenieks.
Automašīnu vadītāji, protams, gribētu braukt pa labiem ceļiem arī nakts stundās. Alūksnes rajonā jau trīs reizes ir tīrīti arī D klases ceļi, bet ziemas sezonā to darīt ir paredzēts četras reizes. Ziemas sezonas darbiem ir paredzēts apmēram 260 000 latu finansējums, kas izlietojams sešos mēnešos no oktobra līdz martam. Pašlaik ir iztērēti ne tikai janvāra, bet arī februāra un daļēji marta līdzekļi, tie ir pārtērēti par 52 000 latu.
I.Mucenieks akcentē, ka noteikti jāatjauno Autoceļu fonda darbība. "Varbūt ir jāiet bojā vēl vairāk cilvēkiem, lai Saeima pieņemtu šādu lēmumu un piešķirtu vismaz divas reizes lielāku finansējumu. Tas ir ciniski, bet nezinu, kā citādi varētu ietekmēt deputātu izpratni. Ja vēlas nodrošināt visu ceļu uzturēšanu visu diennakti, tam ir nepieciešami desmit reizes lielāki līdzekļi," atzīst I.Mucenieks.
15.ceļu pārvaldei ir atbilstoša tehnikas bāze, lai varētu izdarīt piecas reizes vairāk. Tagad ziemas dienestam ir jārūpējas par braukšanas apstākļiem 510 kilometros, no tiem 116 kilometri ir bezklases ceļi.
Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai šajā ziemas sezonā plānots izlietot 11,07 miljonus latu, no tiem ziemas dienesta darbiem paredzēti 8,97 miljoni latu. Gada pirmajā nedēļā veikti darbi par apmēram 480 000 latu, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pirms gada.

Citu datumu laikraksti

  • Atmaksā visus parādus

    Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada parādus.Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada...

  • Pamatskola saņem sešus datorus

    Virešu pagasta Sikšņu pamatskola pirms Ziemassvētkiem saņēma ļoti noderīgu dāvanu - sešus datorus. Tagad skolā atkal varēs iekārtot datorklasi, kuru...

  • Kristīgās klases audzēkņi mācās sajust mīlestību

    Alūksnes sākumskolas skolotāja Aina Albertiņa augusi kristīgā ģimenē, no mazām dienām apmeklējusi baznīcu un sapratusi, ka palīdzība vienmēr nāk no...