Zilā koka Gaiļa gadā pašam jāgādā par labklājību

Raksturīgi: vajadzēs mācēt dižoties, trokšņot un cīnīties. Naktī no otrdienas uz trešdienu pēc ķīniešu horoskopa sākas Zilā koka Gaiļa gads, bet austrumu astroloģija vēsta, ka šajā gadā vajadzēs stipri pacensties, lai nodrošinātu savu labklājību.

Raksturīgi: vajadzēs mācēt dižoties, trokšņot un cīnīties.
Naktī no otrdienas uz trešdienu pēc ķīniešu horoskopa sākas Zilā koka Gaiļa gads, bet austrumu astroloģija vēsta, ka šajā gadā vajadzēs stipri pacensties, lai nodrošinātu savu labklājību. Tas nav nekas neparasts, zinot, ka Gailis ir apveltīts ar pašpārliecinātību un mērķtiecību.
Šajā gadā var demonstrēt visu, kas ir krāšņs, lai citi apbrīno. Tiem, kas mācēs dižoties, sabozt spalvas, trokšņot un cīnīties, nevis slinkot, Gaiļa gadā labi klāsies.
Alsviķiešu Valentīnas un Viktora Vaivodu saimniecībā vienmēr ir bijuši gaiļi un vistas. "Apkārtējie, īpaši bērni, priecājas, cik mums ir skaisti gaiļi un vistas. Graudus pērkam, man patīk par putniem rūpēties," atzīst V.Vaivode, kuras saimniecībā palikuši četri gaiļi. Gaiļi ir skaisti, taču savā starpā notiek īstas kaujas. "Kurš kļūst par uzvarētāju, tas pārējos nelaiž pie ēdiena un dara pāri," atklāj saimniece. Arī V.Vaivode izbaudījusi viena gaiļa nešpetno raksturu, jo tas iemanījies uzbrukt saimniecei. V.Vaivode joko, ka pašiem mājās jau sācies Gaiļa gads, jo divi gaiļi esot nokauti, saimnieki var mieloties ar zupu.
V.Vaivode atklāj, ka no gaiļiem un vistām esot arī kāds cits labums - tie apēd gliemežus. Ar gaiļiem un vistām gadās arī kuriozi.
"Vasarā putni kūtī nemaz nesēž. Pagalmā aug lazda, kurā tie apmetas līdz pat vēlam rudenim. Pat mazuļi dzīvo pa kokiem, tos līdz pirmajam salam nevar dabūt kūtī," stāsta V.Vaivods. Pirms pāris gadiem saimniecībā bijušas melnas vistas, arī gailim neesot bijis neviena baltumiņa. "Kad viņi lazdā uz zariem sasēdās, kaimiņi domāja, ka tās ir vārnas," atklāj V.Vaivods.

Citu datumu laikraksti