Zinību dienā sveicina skolu

Alūksnes rajonā šajā mācību gadā 1. līdz 12.klasēs mācības sākuši 4067 skolēni. Pirmajā klasē mācības ir sākuši 222 audzēkņi un 494 piecgadīgie un sešgadīgie.

Alūksnes rajonā šajā mācību gadā 1. līdz 12.klasēs mācības sākuši 4067 skolēni. Pirmajā klasē mācības ir sākuši 222 audzēkņi un 494 piecgadīgie un sešgadīgie.
Pirmās klases šajā mācību gadā nav Jaunannas, Annas un Mālupes pamatskolā. Šajā mācību gadā rajonā būs 74 apvienotās klases. 1.septembrī skolā dažādu iemeslu dēļ nebija ieradušies 93 skolēni.
Lepojas ar vasarā paveikto
Alūksnes vidusskolā 1.septembris sākās ar pirmklasnieku un sagatavošanas grupas bērnu ievešanu skolas dzīvē. Šis uzdevums bija uzticēts 12.klašu audzēkņiem.
Vidusskolā 1.klasē krievu plūsmā ir četri mazuļi, bet latviešu plūsmā 1.klases nav. Toties sagatavošanas grupā ir 20 audzēkņi. Vidusskolas direktore Vija Puzule uzsvēra, ka vasarā skolā bijuši vairāki nozīmīgi notikumi - 12.klašu audzēkņi saņēma vidējās izglītības sertifikātus, ir izremontēta skolas ēdnīca un divām klasēm uzlikta jauna grīda. "Vairāk nekā 20 gadus mūsu skola nevarēja piedalīties skolēnu Dziesmu un deju svētkos, bet šogad uz svētkiem devās
4. līdz 6.klašu dejotāji un tagadējās 12.b klases deju kolektīvs "Varavīksne", par ko esam ļoti lepni," saka V.Puzule. Vecākiem, skolotājiem un skolēniem viņa vēlēja saticību un veselību, īstenojot uzdevumus, kas noteikti izglītības reformā un skars 1., 4. un 7.klasi.
Sākot ar šo mācību gadu, vidusskolā saimnieka pienākumus veiks Normunds Strupiņš. Vairāki skolotāji šogad ieguvuši augstāko izglītību - Aina Ezeriņa, Aija Vilande, Aleksandrs Sinaiskis. Viņus tāpat kā pārējos skolotājus sumināja ar ziediem. Pēc pirmās stundas iezvanīšanas Alūksnes vidusskolas skolēni devās uz pirmo audzināšanas stundu šajā mācību gadā.
Laukos bērniem cenšas radīt ģimenes sajūtu
Jaunannas pamatskolā šogad 1.septembris atnācis mazliet skumīgi, jo skolā nebūs pirmās klases. Iepriecina fakts - skolā darbu uzsāk jauna skolotāja Līva Bētere, kura skolēniem pasniegs vizuālo mākslu.
Skolā šajā mācību gadā mācīsies 83 pamatskolas skolēni un 12 pirmsskolas grupas audzēkņi, strādās 15 pedagogi. "Mums ir interesanti, ka vecākajās klasēs ir vairāk skolēnu. Pērn skolu absolvēja 13 audzēkņu, arī šogad 9.klasē mācās tikpat daudz skolēnu," stāsta Jaunannas pamatskolas direktore Līga Toka - Čevere.
Vasarā vērienīgi darbi bijuši skolas datorklasē, telpā daļēji veikts kapitālremonts. Iegādāta pārnēsājamā tāfele. Klasē ir 11 datori. "Jau otro gadu pašvaldība daudz līdzekļu atvēl mēbeļu iegādei. Pērn divās klasēs pilnībā nomainījām skolēnu solus un krēslus, šogad par prioritāti izvēlējāmies skolotājus. Cerējām arī pārējās klasēs iegādāties krēslus skolēniem, taču diemžēl pagaidām vēl tos neesam saņēmuši," atklāj direktore.
L.Toka - Čevere uzskata, ka lauku skola atšķiras no pilsētas skolas ar to, ka katram bērnam ir sajūta, ka viņu skolā gaida. "Mēs cenšamies viņos veidot pārliecību, ka dzīvē ir jācīnās un viss jānopelna," uzsver viņa.
Jaunā skolotāja L.Bētere apstiprina, ka 1.septembrī bija liels uztraukums un būs vajadzīgs laiks, kamēr iepazīsies ar skolēniem. Līva šogad uzsākusi mācības Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, kur apgūs vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotājas specialitāti. "Izvēlējos studijas neklātienē, jo man bija darba piedāvājums. Alūksne man ir mīļa, bet mācīties Rīgā, kur ir burzma un troksnis, man nepatiktu. Uzskatu, ka tā būs laba iespēja līdztekus mācībām iegūt praksi," uzsver L.Bētere.
Līvu neuztrauc, ka viņa nevarēs izbaudīt studentu dzīvi. "Tā mani nevilina. Saprotu, ka būs grūti apvienot mācības ar darbu, taču man patīk tiekties uz savu mērķi," uzsver Līva. Viņai ir bijuši vairāki sapņi, par ko vēlētos mācīties un strādāt.
"Sapratu, ka mana sirdslieta ir zīmēšana. Ar to saistītā profesijā obligāti nav jāstrādā skolā," spriež viņa. Līva secina, ka nelielā gadu starpība ar skolēniem ir pluss. "Tas nozīmē, ka skolēnus uztveršu kā draugus, taču viņi nedrīkst aizmirst, ka skolotājs ir jārespektē," bilst skolotāja.
Vakaru aizvada mierīgi
Alūksnes pašvaldības policijā "Alūksnes Ziņas" noskaidroja, ka 1.septembra vakars pilsētā aizvadīts mierīgi. "Diskotēkas laikā pie Alūksnes tautas nama tika aizturēta viena nepilngadīga jauniete alkohola reibumā. Diemžēl šonedēļ šis ir jau trešais gadījums, kad tiek aizturētas nepilngadīgas meitenes alkohola reibumā. Visos gadījumos meitenes godīgi ir atzinušas, kur alkoholu dabūjušas. Par šiem gadījumiem atbildība jāuzņemas viņu vecākiem un tiem, kas radīja apstākļus, lai viņām būtu brīvi pieejams alkohols. Dažiem jauniešiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, pasākumā tika aizrādīts nelietot alu sabiedriskā vietā," stāsta Alūksnes pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis.

Citu datumu laikraksti