Zirgi - pašu un tūristu priekam

Alsviķu pagasta Karvā nesen ir izveidots jātnieku klubs "Hippo Prieks", kas piedāvā ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam doties izjādē uz zirgiem.

Saimniecībā: izveido jātnieku klubu
Alsviķu pagasta Karvā nesen ir izveidots jātnieku klubs "Hippo Prieks", kas piedāvā ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam doties izjādē uz zirgiem.
Kluba īpašniece, kādreizējā rīdziniece Inese Kinžalova savulaik ir strādājusi par zirgu treneri. "Hippo Priekā" tiek gaidīti apmeklētāji, kam jau ir iemaņas jāšanā, gan arī tie, kas to vēlas iemācīties.
"Manuprāt, visbiežāk cilvēkiem idejas diktē dzīve. Tā bija arī man, kad nolēmu pievērsties tūrismam. Agrāk dzīvoju Veclaicenē, bet no pagājušā gada rudens - Alsviķu pagasta Karvā, "Kronīšos". Tur pirms vairākiem mēnešiem izveidoju "Hippo Prieku"," stāsta I.Kinžalova.
Pašlaik viņas saimniecībā ir seši sporta zirgi. Šķirnes "Latvijas braucamais" ķēve Oksforda ir visu tūristu mīlule. "Oksforda ir ļoti jūtīgs zirgs. Viņa jūt, ja mugurā uzsēžas neprasmīgs jātnieks. Viņas mugurā var droši sēdināt arī bērnus, jo pret viņiem Oksforda ir īpaši uzmanīga," apgalvo I.Kinžalova.
Jātnieku klubā "Hippo Prieks" ir apmēram 15 biedru no Alūksnes rajona un Rīgas. Daži no viņiem piedalās arī jāšanas sacensībās. "Kronīšos" ir ierīkots speciāls 40x60 metrus liels laukums jāšanai, bet tūristiem piedāvā arī izjādes mežā.
"Pašlaik zirgi ir izvietoti kādreizējā kolhoza fermā. Pavasarī vēlamies labiekārtot jāšanas laukumu, kā arī iegādāties jaunus zirgus. Pērn es vienu jaunu ķēvi iemainīju pret ērzeli. Viņš ir pusbrālis sporta zirgam Reičela, kas Latvijā divus gadus ir atzīta par labāko sporta zirgu," lepojas I.Kinžalova.
Savulaik viņa ir strādājusi Latvijas Nacionālajā lietišķo sporta veidu skolā. Daudzus gadus jātnieku kluba īpašniece ir bijusi zirgu trenere.
Man patīk zirgi, kam ir sarežģīts raksturs. Agrāk kopu zirgus, kas guvuši traumas cilvēku paviršības dēļ.
Mans uzdevums bija dzīvniekiem palīdzēt pārvarēt pretestību un panākt, lai viņi atkal piedalās jāšanas sacensībās. Cilvēks kāpj zirga mugurā ar mērķi sasniegt labus rezultātus jāšanas sacensībās, bet zirgam tā ir iespēja izskrieties. Viņam nav svarīgi rezultāti," saka I.Kinžalova.
"Hippo Priekā" vienmēr mīļi gaidīti ir ciemiņi. "Tūristiem ir izveidojies stereotips: es samaksāšu naudu, man iedos zirgu, es tam uzlēkšu mugurā un joņošu. Tā nenotiek, ja cilvēkam nav iemaņu jāšanā. Mēs savā jātnieku klubā galveno uzmanību pievēršam apmeklētāju apmācībai. Diemžēl cilvēki tagad ir kļuvuši slinki un maz nodarbojas ar sportu. Katra niecīgākā kustība priekš viņiem ir liela piepūle un slodze. Bieži vien tūrists uzsēžas zirga mugurā un jautā, kas viņam tagad jādara, lai uzreiz mācētu jāt? Bez pacietības apmācību laikā neiztikt," uzsver I.Kinžalova.

Citu datumu laikraksti

 • Premjera kandidāts ir, bet kārtības nav

  Pateicoties mūsu prezidentei Vairai Vīķei - Freibergai, šobrīd ir zināms potenciālā premjera Induļa Emša vārds. Jāpateicas Satversmei, kas prezidenta...

 • Iepazīsti Alūksnes rajonu!

  Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu!” 6.kārtas jautājumus, ko sagatavojis Jaunannas pagasta tūrisma informācijas punkts. “Konkursa...

 • Biatlona distancē uzvar alūksnietis

  Divas dienas Alūksnē “Mežinieku” sporta bāzē meža darbinieki sacentās meža biatlonā. No 86 dalībniekiem distanci pabeidza 81.Divas dienas Alūksnē...

 • Atbalsta ieceri rīkot operas mākslas pasākumus

  Alūksnes tautas nams nosūtījis vēstuli, lai atbalstītu projekta “Opera novados” izstrādātāju ieceri. To gatavo Latvijas Nacionālās operas soliste...

 • Noskaidros erudītāko skolu

  Strautiņu pamatskola rīt uzņems 22 komandas, kas sacentīsies par “Erudītākās skolas” nosaukumu. Pagājušajā gadā tās audzēkņu komanda bija uzvarētāja,...

 • Gaida jaunus pasūtījumus

  Pirms neilga laika Alūksnē darbu uzsāka IK “Poligrāfijas salons”, kas nākotnē pasūtītājus cer nodrošināt ar dažādu veidu iespieddarbiem.Pirms neilga...