6.maijs būs brīvdiena

Ņemot vērā to, ka 4.maijs, kurā tiek svinēta Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena, šogad būs sestdienā, pirmdiena, 6.maijs, būs brīvdiena.

Kā atgādina Labklājības ministrija (LM), likums "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" nosaka, ka gadījumā, ja svētku dienas - 4.maijs un 18.novembris - ir sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Kā ziņots, lai elastīgāk organizētu darba norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs, pērn valdība nolēma 2013.gadā pārcelt divas darbdienas decembrī - pirmdienu, 23.decembri, pārcelt uz sestdienu, 14.decembri, bet pirmdienu, 30.decembri, - uz sestdienu, 28.decembri.

Pārceļot šīs darba dienas, būs iespējams nodrošināt darba nedēļas nepārtrauktību tajā nedēļā, no kuras darba diena būs pārcelta. Ģimenēm tā būs iespēja vairāk laika pavadīt kopā, savukārt pārējiem iedzīvotājiem - lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas tajā nedēļā, no kuras darba diena pārcelta.

Minētās izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu.

Latvijas ziņas