Aizvadītajā nedēļā gaisa temperatūra Latvijā bijusi 10 grādus zem normas

Aizvadītajā nedēļā vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija mīnus 15 grādi pēc Celsija skalas, kas ir desmit grādus zemāk par normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Laika posmā no 18.janvāra līdz 24.janvārim augstākā vidējā gaisa temperatūra bijusi Kolkā - mīnus 9 grādi, kas ir sešus grādus zem normas, bet Austrumlatvijas lielākajā daļā nedēļas vidējā gaisa temperatūra bija no mīnus 17 līdz mīnus 18 grādiem, kas ir desmit līdz 11 grādus zem normas.

Aizvadītajā nedēļā sals pieņēmās spēkā pakāpeniski. Nedēļas sākumā vēl kopumā Latvijā bija piecus grādus aukstāks par normu, bet nedēļas nogalē diennakts vidējā gaisa temperatūra jau bija noslīdējusi 16 grādus zem normas.

Ar diennakts vidējo gaisa temperatūru mīnus 20,6 grādiem pēc Celsija skalas svētdiena, 24.janvāris, bija šajā ziemā pagaidām visaukstākā diennakts un trešais aukstākais 24.janvāris Latvijā pēdējos 87 gados.

Ilggadīgie novērojumi liecina, ka 24.janvāris visaukstākais Latvijā ir bijis 1942.gadā, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra bija mīnus 29 grādi, bet otrais aukstākais laiks ir bijis 1967.gadā, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra bija mīnus 23 grādi.

24.janvārī tika piedzīvota arī šoziem līdz šim visaukstākā nakts, kad visā Latvijā, izņemot vietām pašu jūras piekrasti, termometra stabiņš noslīdēja zem mīnus 20 grādiem. Rītam austot, Vidzemes augstienē - Zosēnos - tika sasniegta Latvijā viszemākā šīs diennakts minimālā gaisa temperatūra - mīnus 30,3 grādi pēc Celsija skalas. Tomēr arī šis nebija jauns rekords, jo 1967.gada 24.janvārī Zosēnos termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 37,1 grādam.

Janvāra vidējā gaisa temperatūra ir no mīnus 6,8 grādiem Latvijas galējos austrumu rajonos līdz mīnus 2,3 vai mīnus 2,5 grādiem Baltijas jūras piekrastē.

Janvārī visaukstākais laiks Latvijas lielākajā daļā ir bijis 1987.gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija no mīnus 17 grādiem daudzviet Latvijas austrumu daļā līdz mīnus 10 grādiem Ventspilī un Kolkā. Baltijas jūras piekrastē vēl par vienu līdz diviem grādiem aukstāks laiks ir bijis kopumā Latvijā otrajā aukstākajā - 1942.gada - janvārī. Savukārt vissiltākais laiks janvārī gan kopumā Latvijā, gan atsevišķās tās vietās ir bijis 1989.gadā, tad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija no nulle grādiem galējos austrumu rajonos līdz plus trīs grādiem Baltijas jūras piekrastē.

Latvijas ziņas