Aktuāli ugunsgrēki dārza mājiņās

Iestājoties vēsākam laikam, aizvien biežāk Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņem izsaukumus uz mazdārziņu rajoniem, kur ugunsgrēks izcēlies kādā no daudzajām dārzu mājiņām.

Kā liecina statistika - šogad ir pieaudzis dārza mājiņu degšanas gadījumu skaits. Ja aizvadītā gada laikā valstī tika reģistrēti 467 šo objektu degšanas gadījumi, tad šī gada deviņos mēnešos reģistrēti jau 379 gadījumi. Visvairāk dārza mājiņas degušas Rīgā un Rīgas rajonā, attiecīgi 173 un 83 reizes (2007. gadā 223 un 95 reizes), informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa Raivis.Narbuts,
            
Prakse rāda, ka bieži vien mazdārziņu apsaimniekotāji, mēģinot paildzināt dārzkopības sezonu, savās dārza mājiņās, kas nereti ir paredzētas tikai instrumentu glabāšanai, paši ierīko dažādas apkures ierīces vai arī izmanto vecus elektriskos sildītājus, kuri iespējams ir bojāti, taču uzskata, ka tādai dārza mājiņai būs pietiekami labi. Taču šis bojātais elektrosildītājs vai arī, ja tiek paštaisītas sildierīces un lietoti nekalibrēti un paštaisīti elektrotīklu aizsardzības drošinātāji, ātri vien var izraisīt ugunsgrēku. Ja ugunsgrēks izceļas dienas laikā, to ātrāk pamana un nodeg tikai pati dārza mājiņa. Daudz traģiskāki ugunsgrēki notiek nakts laikā, kad cilvēki guļ.
     
VUDG aicina visus mazdārziņu īpašniekus dārza mājiņās, kur tas nav paredzēts, neizbūvēt krāsniņas, kā arī lietot tikai darba kārtībā esošas elektroietaises, kuru jauda nav lielāka nekā to pieļauj Jūsu mājiņas elektroinstalācija. Savukārt pirms ziemas perioda parūpēties, lai dārza mājiņas tiktu noslēgtas tā, lai tur nevarētu iekļūt nepiederoši cilvēki.

Latvijas ziņas