Alūksnē īslaicīgi novēroti sniega graudi 1

Spēcīgākās vēja brāzmas otrdien novērotas uz Ventspils mola - 24 metri sekundē, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Arī Rīgā vēja brāzmas sasniegušas vētras spēku - 23 metrus sekundē, bet Kolkā un Ainažos - 20 metrus sekundē. Citviet valstī ziemeļrietumu vēja brāzmas bijušas 15-18 metrus sekundē stipras.

Alūksnes meteoroloģisko novērojumu stacijā īslaicīgi novēroti sniega graudi, taču uz zemes sniega sega nav veidojusies. Aģentūra BNS jau vēstīja, ka sniegs manīts arī Viļakas un Žīguru apkaimē.

Trešdien vējš Latvijā kļūs lēnāks. Tuvākajā naktī mākoņu pārsvarā būs maz, vienīgi piekrastes rajonos vietām gaidāmi nokrišņi, galvenokārt lietus. Pūtīs mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, ar brāzmām piekrastē nakts sākumā līdz 16 metriem sekundē, bet vēlāk pierims. Minimālā gaisa temperatūra -1..+2 grādi, valsts austrumu daļā līdz -3..-4 grādiem, bet piekrastē līdz +7 grādiem.

Dienā mākoņu kļūs vairāk, bet bieži tāpat uzspīdēs saule. Daudzviet, izņemot Kurzemes centrālo un dienvidu daļu, gaidāms īslaicīgs lietus. Vietām, pārsvarā Vidzemē, gaidāms arī slapjš sniegs. No Rīgas līča nākošie gubu mākoņi var nest arī īslaicīgus stiprus nokrišņus teritorijā uz austrumiem no Rīgas. Pūtīs ziemeļrietumu, rietumu vējš 3-8 metri sekundē, vietām brāzmās līdz 14 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra +5..+9 grādi.

Rīgā naktī daļēji mākoņains laiks, iespējami īslaicīgi nokrišņi, pārsvarā lietus. Minimālā gaisa temperatūra +3 grādi.

Dienā būs lielākoties mākoņainas debesis, galvenokārt galvaspilsētas ziemeļaustrumus skars nokrišņi, kurus nesīs no līča nākoši mākoņi. Pūtīs dzestrs, brīžiem brāzmains ziemeļrietumu, rietumu vējš ar brāzmām līdz 12 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra +8 grādi.

Komentāri 1

Veclaicenes dzirnavnieks

Veclaicenē tika novērotas arī sniega vārpas un milti.

pirms 10 gadiem, 2010.10.13 09:08

Latvijas ziņas