Aprīlis gājputnu sagaidīšanas mēnesis

„DHL Express” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību vides saudzēšanas programmas „GoGreen” ietvaros organizē akciju „Gājputnu sagaidīšanas mēnesis”, pasludinot aprīli par gājputnu sagaidīšanas mēnesi.

Par gājputnu mēneša simbolu tiek izvēlēts viens no Latvijas mazākajiem putniņiem - melnais mušķērājs, šobrīd bieži sastopams putns, kas klimata pārmaiņu rezultātā līdz gadsimta beigām varētu izzust no Latvijas teritorijas, informē Viesturs Ķerus,  Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs.

Vienlaikus ikviens ir aicināts piedalīties fotokonkursā - doties dabā, fotografēt gājputnus un ievietot http://www.draugiem.lv/dhlgogreen . Par katru ievietoto fotogrāfiju „DHL Express" ziedos līdzekļus Latvijas Ornitoloģijas biedrības īstenotajai melnā stārķa programmai. Savukārt fotokonkursa uzvarētāji saņems putnu būrīšus.

Ar akciju ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts vērot dabu, sagaidīt gājputnu atgriešanos un padomāt par saviem ieradumiem un kā tos padarīt draudzīgākus dabai. Ja klimata pārmaiņas turpināsies līdzšinējos tempos, tad  līdz šī gadsimta beigām to dēļ no Latvijas kā ligzdotājas varētu izzust 27 putnu sugas, tostarp tādas, kas šobrīd ir parastas, piemēram, dzērve, lakstīgala, melnais mušķērājs, bet vēl 48 sugu izplatība varētu ievērojami samazināties

Latvijas ziņas