Aptuveni 2500 mediķu un pedagogu pulcējas piketā pie Saeimas

Rīga, 26.sept., LETA. Pie Saeimas nama šodien medicīnas darbinieku un pedagogu piketā ir pulcējušies aptuveni 2500 cilvēku, aplēsuši piketu uzraugošie tiesībsargi.

Sapulcējušies pedagogi no Liepājas, Rīgas, Ogres, Valkas un Jēkabpils, Bauskas rajona ar Latvijas karodziņiem rokās un plakātiem, kuros galvenokārt pieprasīta valdības solījumu izpilde. Piketētāju rokās redzami plakāti ar uzrakstiem "Pie mazas pedagogu darba samaksas valstij nav nākotnes", "Maināmies ar algām, un tad tās iesaldēsim", "Algas atkausēt, ministrus iesaldēt".

Tāpat ir pulcējušies mediķi no Rīgas, Rīgas rajona, Dobeles un Tērvetes, taču gaidāms, ka pievienosies mediķi arī no citām Latvijas vietām. Mediķu rokās ir plakāti, piemēram, "Budžets atvērs vārtus veselības aprūpes sairšanai", "Mūsu bērniem pienu, jums vājpienu", "Ja mūsu dzīve ir skumja, tad vismaz alga ir smieklīga".

Sākotnēji piketētāji pulcējās Jēkaba un Klostera ielās.

Par drošību gādā aptuveni 70 policisti.

Jau ziņots, ka aptuveni 500 medicīnas darbinieki bija pieteikuši savu dalību piketam arodbiedrības mājaslapā, taču Keris prognozēja, ka piketētāju skaits būs daudz lielāks, jo klātienē mediķu arodbiedrības prasības atbalstīs arī ģimenes ārsti. Turklāt kopā ar mediķiem piketēs arī izglītības darbinieki, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Astrīda Harbaceviča.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers norādīja, ka visu nozaru arodbiedrību pārstāvji atbalstīs mediķus un policistus, kuri šai dienā ir nolēmuši piketēt.

Piketa laikā, kas pie Saeimas nama notiks līdz plkst.11, medicīnas darbinieki plāno tikties un sarunāties ar deputātiem, kā arī dažādos veidos paust savu nostāju un viedokli par šī brīža situāciju veselības aprūpes jomā valstī.

Kā ziņots, 19.augusta sēdē Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome nolēma septembrī rīkot brīdinājuma streiku un piketu pie Saeimas nama. Streikā tiks iesaistītas ārstniecības iestāžu struktūrvienības, kas sniedz plānveida ambulatoro, konsultatīvo un medicīnisko palīdzību. Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks nodrošināta pilnā apjomā visā valstī.

Streika prasība ir, lai ārstniecības personu darba algas aprēķinam no 2008.gada janvāra ar atpakaļejošu datumu piemēro 2007.gada 14.augustā apstiprināto prognozi par vidējo darba samaksu tautsaimniecībā 2007.gadā, kas ir 389 lati mēnesī.

Mediķi pieprasa no 2009.gada līdz 2014.gadam, katru gadu plānojot darba samaksas palielinājumu veselības aprūpes nozarē strādājošiem nākamajam gadam, aprēķinos izmantot gada pirmajā ceturksnī konstatēto vidējo darba samaksu tautsaimniecībā plānošanas gadā, nevis 2006.gada prognozi par vidējās darba samaksas tautsaimniecībā pieaugumu minētajā periodā.

Latvijas ziņas