Arī krīzes laikā ir pieprasījums pēc kultūras pasākumiem

Biedrība "Zaļās salas" sadarbībā ar Socioloģisko pētījumu aģentūru Data Serviss ir veikusi aptauju, lai noskaidrotu cilvēku viedokļus par Latvijas pilsētas svētku svinēšanu. Aptaujā no 2010. gada 21. līdz 28.janvārim piedalījās respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījuma dati tika iegūti, veicot 1041 tiešo interviju iedzīvotāju mājsaimniecībās visā Latvijā.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 84% Latvijas iedzīvotāju vēlas piedalīties dažādos kultūras pasākumos arī krīzes apstākļos. Rīgas iedzīvotāji visbiežāk apmeklē mākslas izstādes, kurzemnieki vairāk sagaida garīgus pasākumus, savukārt, vidzemniekiem patīk sporta aktivitātes un atrakcijas. Pilsētas svētku un kultūras pasākumā laikā Latvijas iedzīvotāji visvairāk gaida salūtu.

Šonedēļ notiekošais Jelgavas ledus skulptūru festivāls ir atpazīstamākais pasākums Zemgalē. Šis festivāls un Ventspils pilsētas svētki ir vieni no Latvijas atpazīstamākajiem pasākumiem. Popularitātes ziņā tos tikai nedaudz apsteidz Muzeju naktis un festivāls Staro Rīga. Vidzemē kā atpazīstamākais minēts Ikšķiles Vides mākslas festivāls.

Kopumā dažādu pilsētu svētku pasākumus apmeklē 72% Latvijas iedzīvotāju.

Latvijas iedzīvotāji visvairāk ir apmeklējuši festivālu Staro Rīga un dažādu pilsētu svētkus. Zemgales iedzīvotāju vidū pirmajā vietā pārliecinoši ir ierindojies Jelgavas ledus festivāls. Vidzemē visvairāk apmeklētais pasākums ir Gaismas pēdas Ogrē. Kurzemē populārākie svētki ir Ventspils pilsētas svētki. Arī Latgalē iedzīvotāji iecienījuši vietējos pilsētu svētkus.

Latvijas ziņas