Armijai ekonomiskajā režīmā vajag 20 miljonus

Kaut arī Aizsardzības ministrija (AM) vēlas palielināt savu nākamā gada budžetu par apmēram 20 miljoniem latu, tas nenozīmē, ka militārām vajadzībām tērēs vairāk. Līdzekļi nepieciešami, lai norēķinātos par valsts vietējām un starptautiskajām saistībām.

"Esam saņēmuši signālus, ka [saistības] jāpilda," saka aizsardzības ministra padomnieks Airis Rikveilis. Arī Nacionālās drošības padome (NDP) iepriekšējā sēdē tika informēta par AM vajadzībām, un, kā atzīst A. Rikveilis, nevar noliegt, ka NDP vēlreiz nenākskopā, lai spriestu par budžetu.

"Faktiski budžets arī nākamgad paliks esošajā apmērā, jo papildu nauda vajadzīga valsts saistību izpildei ārvalstu vai vietējiem piegādātājiem," konstatē A. Rikveilis.

Nākamajā gadā AM un bruņoto spēku ilgtermiņa līgumu apmaksai nepieciešams tērēt par gandrīz
20 miljoniem latu vairāk nekā šogad.

"Līgumu izpildi esam atlikuši divus gadus, bet ilgāk vairs nevar," pamato A. Rikveilis. Viņš informē, ka, piemēram, vienošanās ar Rīgas kuģu būvētavu paredz nākamajos divos gados samazināt līguma summas. Arī ar Nīderlandi līdz šim bija panākta vienošanās par maksājumu atlikšanu un divu no šīs valsts piegādāto militāro kuģu pārdošanu, tiklīdz tiks atrasts pircējs. Viens no kuģiem vēl līdz Latvijas bruņotajiem spēkiem nav nonācis

Latvijas ziņas