Atbalsta grozījumus Krimināllikumā

Saeimas Juridiskā komisija  pirms 3.lasījuma atbalstījusi grozījumus Krimināllikumā, paredzot bargākus sodus par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu ar mazgadīgajiem. Par to tiesa varēs piespriest mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem ar policijas kontroli uz laiku līdz trīs gadiem.

Komisijas deputāti atbalstīja arī normu, kas paredz nepiemērot nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu pilngadīgai personai, kurai sods piespriests par sevišķi smagu noziegumu pret nepilngadīgo, ir saistīts ar vardarbību un vērsts pret dzimumneaizskaramību vai tikumību. Šādas izmaiņas Krimināllikumā piedāvā arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, informē Saeimas Preses dienests.

Tāpat pilngadīgai personai, kas notiesāta par smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, ja tas saistīts ar vardarbību vai vērsts pret dzimumneaizskaramību vai tikumību, obligāti būs jāpiedalās probācijas programmās.

Deputāti vienojās arī par papildu nosacījumiem, pie kuriem personu var nosacīti atbrīvot no pamatsoda izciešanas. To varēs darīt, ja notiesātais līdz ar citiem priekšnoteikumiem būs sasniedzis arī noteiktu resocializācijas rezultātu, risinās un būs gatavs arī turpmāk risināt savas psiholoģiskās problēmas, kā arī pēc atbrīvošanas godīgā veidā spēs iegūt eksistences līdzekļus.

Patlaban pirmstermiņa nosacītai atbrīvošanai noteikti sekojoši priekšnoteikumi: notiesātajam nav spēkā esošu sodu par režīma pārkāpumiem, viņš atbilstoši iespējām labprātīgi atlīdzinājis cietušajiem nodarīto kaitējumu, kā arī piekritis ārstēties no atkarības gadījumā, ja noziegums izdarīts atkarības dēļ.

Plānots, ka Krimināllikuma grozījumus Saeima 3.lasījumā skatīs 30.oktobra sēdē.

Latvijas ziņas