Aukstuma rekords šonakt nav pārspēts

Kaut gan daudzviet Latvijā šajā naktī gaisa temperatūra noslīdēja zem -20 grādu atzīmes, šī nakts kopumā bijusi siltāka nekā nakts uz svētdienu, kas kļuva par pagaidām aukstāko ziemas nakti šosezon. Kaut gan nakts pagājusi, aukstums šodien varētu saglabāties - Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumu, ka no rīta vietām Latvijā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25...-28º.

Jau vēstīts, ka, skaidrojoties debesīm un pierimstot vējam , naktī uz svētdienu, Latvijas austrumos sals pieņēmās spēkā un gaisa temperatūra pazeminājās -24...-29º , bet Daugavpilī un Zosēnos sasniedza pat -30º.

Turpretī naktī uz pirmdienu visaukstāk bija Ainažos, kur temperatūra noslīdēja lidz -27,4 grādiem. Arī Jelgavā bija auksts, temperatūrai sasniedzot -26,9 grādus. Vissiltāk bijis Kolkā, kur temperatūra bija -17,9. Galvaspilsētā naktī temperatūra bija ap -19 grādiem.

Sākot no otrdienas Latvijā noteicošā būs ciklona darbība, līdz ar to gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, pastiprināsies vējš un gaidāmi nokrišņi, prognozē sinoptiķi

Latvijas ziņas