Bērni no Gruzijas atgriezīsies mājās

Šodien, 25.septembrī, Sociālās integrācijas valsts aģentūrā  notiks noslēguma pasākums 30 bērniem no Gruzijas, kuri ieradās Latvijā uz divu nedēļu ilgu sociālās rehabilitācijas kursu.

Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa informē, ka noslēguma pasākuma ietvaros bērni no Gruzijas uzstāsies ar priekšnesumiem, izpildot nacionālās dejas un dziesmas. Tāpat uzstāsies arī mazie dejotāji no Pumpuru vidusskolas tautas deju kolektīva.

Plānots, ka pasākumu apmeklēs Gruzijas konsule Latvijā Kate Esiašvilli.

Bērni dosies atpakaļ uz Gruziju 26.septembrī.

Atgādinām, ka 13.septembrī Latvijā ieradās 30 bērni no Gruzijas vecumā no 10 līdz 16 gadiem, lai SIVA saņemtu sociālās rehabilitācijas kursu. Viņi ir karadarbības upuri, kuri ilgstoši atradušies bēgļu statusā ārpus savām pastāvīgajām dzīvesvietām.

Rehabilitācijas laikā ar bērniem gan individuāli, gan grupās strādāja psihologs. Tāpat bērni apmeklēja fizioterapijas nodarbības – vingrošanu baseinā un zālē, un brauca ekskursijās.

SIVA ir Labklājības ministrijas padotības iestāde, kuras galvenais uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti atgriezties sabiedrībā kā tās pilnvērtīgiem locekļiem, kā arī sekmēt viņu veselības stāvokļa uzlabošanos.

Latvijas ziņas