Bērnus no Latvijas novadiem aicina vasarā atpūsties Jūrmalā 2

Latvijas bērni tiek aicināti vasaras pavadīt atpūtas nometnēs Jūrmalā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Jūrmalas vicemēra izglītības jautājumos Ilmāra Ančāna jau vairākus gadus izteiktajam aicinājumam vasarās ar atvieglotiem noteikumiem pilsētā uzņemt bērnus un jauniešus no Latvijas reģioniem atsaukušās ne tikai skolas, bet arī bērnu atpūtas centrs "Knipska" Jaundubultos.

Dažādas atpūtas, radošās un sporta nometnes, kurās uzturas bērni no visas Latvijas, regulāri notiek vairākās pilsētas izglītības iestādēs, bet pašlaik kustībai klāt nākusi arī privātā iniciatīva - uzaicināt bērnus no Latvijas novadiem ir gatavs bērnu atpūtas centrs "Knipska", norāda Ančāns.

"Man ir prieks, ka, lai arī ne pārāk strauji, tomēr mana ideja par lauku bērnu atpūtu Jūrmalā realizējas. Tas dod divējādu labumu - Latvijas novadu bērni atpūšas pie jūras un bauda citus Jūrmalas jaukumus, bet mūsu izglītības iestādes var labāk izdzīvot saspringtajā finanšu situācijā un uzņēmēji var labāk realizēt savus biznesa plānus," saka Ančāns.

"Aicinu skolas iesūtīt mums savus vasaras atpūtas Jūrmalā projektus, vienlaikus parādot, kā viņas gatavas pārējiem nometnes bērniem parādīt savu novadu. Līdz šim šādā veidā sevi ir prezentējuši bērni no Īrijas, Vācijas, Krievijas un Izraēlas. Būsim gandarīti, ja projektos būs ietvertas interesantākās vēstures lappuses, novada kultūras bagātības, sadzīves īpatnības, nākotnes perspektīvas," norāda bērnu atpūtas centra "Knipska" direktore Sarmīte Keiša.

Projekti iesniedzami līdz 22.martam bērnu atpūtas centrā "Knipska" Strēlnieku prospektā 42, Jūrmalā. Projektus izvērtēs skolēnu pavasara brīvlaikā kopā ar projektu autoriem un pedagogiem. Tad arī varēs vienoties par nometnes laiku un noteikt diennakts uzturēšanās izmaksas.

"Mēs ceram uz novadu pašvaldību un sponsoru atbalstu, lai bērni nākamvasar varētu divas nedēļas skaisti un pilnvērtīgi pavadīt Jūrmalā," sacīja Keiša. "Mūsu nometne ir dibināta 1928.gadā palīdzības sniegšanai bērniem. Turklāt ziedojumiem pašlaik ir ne tikai materiāla, bet arī dziļi filozofiska un politiska vērtība."

Bērnu atpūtas centrs "Knipska" piedāvā ne tikai divas nedēļas ilgu uzturēšanos nometnē, bet arī četras ēdienreizes dienā, kino, diskotēkas, pašdarbības koncertus, kā arī sporta aktivitātes pludmalē, kas atrodas piecu minūšu gājienā no nometnes.

Komentāri 2

???

Es arī nesaprotu,kura pašvaldība lauku novados tagad ir spējīga maksāt par bērnu izklaidēm?Varbūt var atklāt noslēpumu un tad es mēģinu pārcelties ar saviem bērniem uz laimīgo zemi?

pirms 11 gadiem, 2010.01.16 19:38

....

kāpēc netiek minēts - cik tas prieks izmaksās....vismaz aptuveni... var jau skaisti runāt par atpūtu, bet cik tad vecāku no laukiem ir spējīgi maksāt!

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 16:23

Latvijas ziņas