Brīvdienās gaidāms lielākoties saulains laiks

Brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks anticiklons, tādēļ bieži spīdēs saule un gaisa temperatūra būtiski nemainīsies, prognozē sinoptiķi.

Naktī uz sestdienu Latgalē iespējams pērkona negaiss un migla, citviet valstī mākoņu būs maz un nelīs. Pūtīs lēns vējš. Gaiss atdzisīs līdz +4..+9 grādiem, Latgalē saglabāsies par pāris grādiem augstāka temperatūra.

Sestdien spīdēs saule, būs arī mākoņi, kas dažviet - galvenokārt Latgalē - var atnest īslaicīgu lietu un pērkona negaisu. Iegriezīsies mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +18..+23 grādiem, bet Vidzemes un Kurzemes rietumu piekrastē gaidāmi +13..+17 grādi.

Arī svētdien spīdēs saule un lietus nav gaidāms. Pūtīs lēns vējš, kas dienā iegriezīsies no austrumiem, dienvidaustrumiem. Nakts gaidāma auksta - zem skaidrām debesīm un bezvējā gaisa temperatūra pazemināsies līdz +3..+8 grādiem, zāles virskārtā vietām iespējamas salnas.

Savukārt svētdienas pēcpusdienā gaiss iesils līdz +19..+24 grādiem, par pāris grādiem vēsāks laiks būs Rīgas līča rietumu piekrastē.

Pirmdiena sāksies ar sutīgu laiku, Latviju no rietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, tāpēc gaidāmi pērkona negaisi, vietām ar stiprām lietusgāzēm un vēja brāzām, liecina pašreizējās prognozes.

Latvijas ziņas