Daļa pensionāru gatavi ieturēto pensijas daļu ziedot valstij 3

Pensionāru vidū ir arī tādi, kas iepriekš valsts nelikumīgi ieturēto pensijas daļu ir gatavi ziedot valstij. Vēstules ar šādiem ierosinājumiem ir saņēmusi Labklājības ministrija (LM), tāpat pensionāri šādu vēlmi izteikuši Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio (LR).

Kāds LR raidījuma Krustpunktā klausītājs, zvanot uz radio, norādīja: tā kā ir uzradusies pensionāru grupa, kas vēlas savu pensiju nevis saņemt pilnā apmērā, bet ziedot valsts uzturēšanai, būtu lūgums atvērt speciālu kontu, kur var pārskaitīt ne tikai 10%, bet visus 100%.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča teica, ka LM ir saņēmusi vairākas vēstules, kurās pensionāri rakstījuši, ka nevēlas saņemt atpakaļ ieturētos 10%, bet gan vēlas, lai tie paliek valstij. Šīs vēstules tiks pārsūtītas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, un, ja šie pensionāri uzrakstīs iesniegumu, aģentūra uz to reaģēs. Pēc viņas vārdiem, nekādi īpaši konti gan nevar tikt atvērti, jo pensijas maksā no speciālā pensiju budžeta un nauda, no kuras pensionāri atteiksies, šajā budžetā arī paliks.

Komentāri 3

Nav ko brīnīties, vecākās paaudzes cilvēkos ir dziļi ieaudzināts savas valsts patriotisms un ja nav tik spiedīgi, kāpēc gan nē,jaunākām paaudzēm to nesaprast.

pirms 11 gadiem, 2010.01.09 15:30

Latvijas ziņas