Decembra vidū gaidāmi atkušņi

Stabili siltāks Latvijā kļūs decembra otrajā nedēļā, un mēneša vidū gaidāmi atkušņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Laika apstākļi mainīsies decembra otrajā nedēļā, kad aktivizēsies ciklonu darbība - sākumā tie uz mūsu reģionu virzīsies no dienvidu puses, bet pēc tam arī no rietumiem, nesot biežākus nokrišņus un arī pakāpenisku gaisa temperatūras paaugstināšanos. Līdz ar to ne vien snigs un palielināsies sniega segas biezums, bet valsts rietumu daļā gaidāms arī īslaicīgs atkusnis un slapjdraņķis, kas kausēs tur pirms tam izveidojušos sniega segu.

Nepastāvīgi laika apstākļi saglabāsies arī mēneša vidū - otrajā dekādē. Tās pirmajā pusē aizvien bieži gaidāms sniegs, Kurzemē arī slapjš sniegs, bet otrajā pusē siltās gaisa masas vēl intensīvāk no rietumiem virzīsies uz austrumiem un atkusnis gaidāms teritorijas lielākajā daļā. Turklāt Atlantijas cikloni, kas nesīs šīs siltās gaisa masas, var atnest arī vētras.

Patstāvīgāka sala perioda atgriešanās atkal gaidāma mēneša izskaņā, kad arī nokrišņu daudzums samazināsies.

Šogad gaidāms, ka mēneša vidējā temperatūra būs 1-3 grādus zem normas un nokrišņu daudzums arī ir gaidāms nedaudz zem normas. Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs prognozē, ka decembra vidējā temperatūra Latvijā būs aptuveni pusotru grādu zem normas, bet nokrišņu daudzums būs ap normu.

Kopumā Latvijā decembra vidējā gaisa temperatūra ir -2,3 grādi. Reģionāli tā mainās no -4,3 grādiem Gulbenē un Alūksnē līdz nulle grādiem Baltijas jūras piekrastē - Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī.

Decembrī vidēji 17-21 diena ir ar nokrišņiem, to vidējā mēneša summa ir 54 milimetri. Latvijas austrumu un centrālajos rajonos jau līdz 80 procentiem no visiem nokrišņiem ir sniega un slapja sniega veidā, Baltijas jūras piekrastē gan lietus vēl ir vairāk - aptuveni 40 procentu. Mēneša nokrišņu daudzums ir 40-70 milimetri centrālajos un austrumu rajonos un 50-80 milimetri Latvijas rietumu daļā ar maksimumu Kurzemes un Vidzemes rietumu nogāzēs.

LVĢMC iepriekš norādīja, ka mēneša prognozes nav pārāk uzticamas un precīzas. Piemēram, novembri LVĢMC prognozēja līdz pat diviem grādiem siltāku par normu un neparedzēja, ka mēneša beigās iestāsies sals, kas pēdējās trīs novembra dienās sasniedza rekordus.

Latvijas ziņas