Dzērājšoferiem būs bargi sodi

Iespējams, jau jūlijā stāsies spēkā grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz  gandrīz divreiz palielināt sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

“Ja pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,2 promiles, bet nepārsniegs 0,5 promiles, šoferim, kura vadītāja stāžs ir mazāks par diviem gadiem, uzliks naudas sodu no 150 līdz 300 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz 6 mēnešiem. Ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,5 promiles, bet nepārsniegs 1 promili, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 30 lati, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - no 300 līdz 450 latiem un tiesības atņems uz vienu gadu. Ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 1 promili, bet nepārsniegs 1,5 promiles, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 80 lati, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēros administratīvo arestu no 5 līdz 10 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un atņems tiesības uz diviem gadiem,” skaidro Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Eida.

Savukārt, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 1,5 promiles, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 120 lati, bet citu transportlīdzekļu vadītājam piemēros administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Šādi sodi attieksies arī uz vadītājiem, kuru organismā konstatēs narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas, kā arī par bēgšanu no policijas.

Izmaiņu ieviesēji cer, ka jaunās sankcijas paaugstinās ceļu satiksmes drošību un preventīvi samazinās to negadījumu skaitu, kas izraisīti reibumā. Pašlaik Latvija sasniegusi Veronas deklarācijā pausto mērķi - līdz 2010.gadam vairāk nekā uz pusi samazināts bojā gājušo skaits salīdzinājumā ar 2001.gadu.

Latvijas ziņas