EK konceptuāli piekritusi "Parex bankas" pārņemšanai

Eiropas Komisija (EK) konceptuāli piekritusi, ka Latvijas valsts pārņem 51% AS "Parex banka" akciju, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta vadītāja Diāna Bērziņa.

Pēc oficiālā līguma par bankas pārņemšanu parakstīšanas jautājums ar EK būs jāskaņo oficiāli, bet konceptuāls atbalsts tam jau ir saņemts.

Kā ziņots, jau šovakar tiks parakstīts līgums par AS "Parex banka" 51% akciju pārņemšanu, šodien žurnālistus informēja Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis.

Pagaidām vēl tiekot saskaņotas visas juridiskās nianses, tāpēc precīzs līguma parakstīšanas laiks vēl nav zināms, sacīja Bičevskis.

Plānots, ka parakstīšana notiks Finanšu ministrijā un līgumu parakstīs AS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis, finanšu ministrs Atis Slakteris (TP), kā arī "Parex bankas" akcionāri Viktors Krasovickis un Valērijs Kargins.

Bērziņa aģentūru LETA informēja, ka bankas īpašnieki kā privātpersonas paudušas vēlmi, lai līguma parakstīšanas brīdī pasākumā nepiedalītos masu mediju pārstāvji.

Pēc līguma parakstīšanas stāsies spēkā izmaiņas uzņēmuma valdē. Valdes sastāvam jābūt nominētam un reģistrētam pēc līguma parakstīšanas.

Pēc tam abiem "Parex bankas" akcionāriem arī tiks pārskaitīta samaksa - viens lats katram.

Līgums paredz, ka abiem lielajiem bankas akcionāriem nebūs tiesību 12 mēnešus atpirkt savas akcijas. Ja šajā laikā banka netiks pārdota, viņiem būs tiesības lūgt atpirkt bankas akcijas, ja būs atlīdzināti visi izdevumi un valdībai nebūs palikušas nekādas saistības, tāpat, ja tam atbalstu dos Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisija.

Latvijas ziņas