"Ēnu dienu" galvenie ieguvēji ir skolēni, domā iedzīvotāji

"Ēnu dienu" galvenie ieguvēji ir skolēni, domā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji.

Par šādu iedzīvotāju viedokli liecina Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu "900 sekundes" 2010.gada februārī veiktais pētījums.

Lai gan vairākums pētījumā aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju ir informēti par ikgadējām "Ēnu dienām", kas tiek rīkotas Latvijas uzņēmumos un organizācijās, tomēr gandrīz katrs ceturtais aptaujātais jeb 24% atzīst, ka par "Ēnu dienām" dzird pirmo reizi.

"Ēnu dienu" zinātāji kā galvenos šī pasākuma ieguvējus min skolēnus - 36% aptaujāto uzskata, ka "Ēnu dienu" galvenais ieguvums ir iespēja skolēniem iepazīties tuvāk ar uzņēmumu un organizāciju darbu, bet 22% aptaujāto uzsver, ka "Ēnu dienas" palīdz skolēniem izvēlēties savu nākamo profesiju. Tikai 5% aptaujāto kā galveno "Ēnu dienu" ieguvumu uzsver iespēju iesaistītajiem uzņēmumiem un organizācijām uzlabot savu reputāciju, bet 7% aptaujāto neredz nekādus būtiskus ieguvumus no šāda pasākuma.

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra "TNS Latvia" veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu "900 sekundes", laikā no šā gada 9.februāra līdz 11.februārim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kā ziņots, šodien visā Latvijā norisinās gadskārtējā "Ēnu diena", kuras laikā dažādu skolu audzēkņi sekos valsts iestāžu, uzņēmumu un organizāciju darbinieku gaitām, iejūtoties darba pasaulē un iepazīstoties ar iecerētajām profesijām.

Latvijas ziņas