Februāra sākums Latvijā būs siltāks, bet sniegotāks

Februāra pirmās nedēļas laikā ziema Latvijā neatkāpsies, vien mainīsies tās raksturs, stipro salu nomainot sniegam un putenim, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognozes.

Sinoptiķi prognozē, ka cikloni un ar tiem saistītās atmosfēras frontes visā Latvijā atnesīs sniegu, kas austrumu rajonos gaidāms jau naktī uz 1.februāri.

2.februāra dienā un naktī uz 3.februāri stiprs sniegs iespējams valsts austrumu un centrālajos rajonos. Dažviet snigšanas laikā redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 metriem un, pastiprinoties vējam, nedaudz putinās.

Nākamnedēļ Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss, tādēļ gan naktīs, gan dienās gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies. Naktīs gaiss atdzisīs lielākoties līdz mīnus diviem, mīnus deviņiem grādiem, bet atsevišķās naktīs, debesīm skaidrojoties temperatūra pazemināsies līdz mīnus desmit, mīnus trīspadsmit grādiem. Dienās maksimālā gaisa temperatūra sasniegs mīnus vienu, mīnus septiņus grādus.

Lielākoties gaidāms mākoņains un vējains laiks, vēja ātrumam jau pirmdien brāzmās sasniedzot līdz 13 metriem sekundē. Stiprāks vējš gaidāms 3.februārī, kad naktī piekrastē un dienā daudzviet brāzmās tas sasniegs no 15 līdz 18 metriem sekundē.

Latvijas ziņas