Festivālā "Positivus" daudz pārkāpumu

Mūzikas festivāla POSITIVUS norises laikā no 16. līdz 18. jūlijam Salacgrīvā strādāja un sabiedrisko kārtību nodrošināja 85 Valsts policijas darbinieki. Bez 65 Limbažu iecirkņa darbiniekiem papildus tika iesaistīti seši Cēsu un seši Valmieras iecirkņu darbinieki, kā arī seši kriminālpolicijas darbinieki un divi kolēģi no Igaunijas.

Limbažu iecirknī reģistrēta informācija par 21 gadījumu, kad, veicot personai piederošo mantu apskati, atrasti gan polietilēna maisiņi ar baltas krāsas pulverveida vielu un tabletes, gan cigaretes un iepakojumus, kas pildīti ar zaļas krāsas augu izcelsmes vielu. Uzsākts 21 kriminālprocess par narkotisko vielu uzglabāšanu un realizāciju, divi kriminālprocesi uzsākti par viltotu biļešu tirdzniecību.
Lielākā daļa pārbaudāmo personu ir gados jauni- vecumā no 1991. līdz 1980. gadam dzimuši jaunieši, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Rīga. Divos uzsāktajos kriminālprocesos pārbaudāmā persona ir Igaunijas iedzīvotāji.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti 95 administratīvo pārkāpumu protokoli. Divi administratīvo pārkāpumu protokoli sastādīti par sīko huligānismu, viens par narkotisko vielu lietošanu. Sastādīti arī vairāki desmiti protokolu par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Ārpus festivāla norises vietas telšu pilsētiņā konstatēti arī vairāki gadījumi, kad alkohola reibumā atradušās nepilngadīgas personas, kāds četrpadsmitgadīgs jaunietis bijis 1,66 promiļu alkohola reibumā. 17.jūlija pusnaktī no festivāla uz Gaiļezera slimnīcu Rīgā aizvesta sešpadsmitgadīga meitene, kurai konstatēta diagnoze – alkohola reibums un nezināmas izcelsmes vielu intoksikācija.

Par dažādiem ceļu satiksmē konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti 89 administratīvo pārkāpumu protokoli, vairāki vadītāji brīdināti. Festivāla ''Positivus'' laikā netālu no pasākuma norises vietas konstatēti desmit gadījumi, kad transporta līdzeklis vadīts, vadītājam esot alkohola reibuma stāvoklī. Vienā gadījumā tas bijis automašīnas vadītājs, pārējos alkohola reibumā vadīti velosipēdi un motorollers.

Latvijas ziņas