Gaisa temperatūra dažviet Vidzemē pazeminājusies zem -7 grādiem

Otrdienas rītā gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā ir -1..-5 grādi, nedaudz vēsāks gaiss ir dažviet Vidzemē - Valkā pēc plkst.7 reģistrēti -7,6 grādi, liecina meteoroloģiskā informācija.

Līdz šim zemākā gaisa temperatūra, kas Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu tīklā reģistrēta šajā ziemā, ir -7,8 grādi 1.janvāra vakarā Madonā, savukārt saskaņā ar uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" datiem zemākā gaisa temperatūra bija 21.novembra rītā Ludzas apkaimē, kur tika reģistrēti -8,4 grādi.

Pirmdienas rītā debesis virs Latvijas ir daļēji mākoņainas, vietām gaisā virpuļo sīkas sniegpārslas. Pūš lēns vējš, valsts austrumos - lēns līdz mērens ziemeļrietumu vējš.

Rīgā mākoņains laiks, vēja tikpat kā nav, gaisa temperatūra 0..-1 grāds.

Tāda pati gaisa temperatūra kā Rīgā otrdienas rītā reģistrēta arī Romā, savukārt, piemēram, Spānijas galvaspilsētā Madridē gaiss atdzisa līdz -3 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -2,3 grādiem Alūksnē līdz +3,3 grādiem Pāvilostā. Pirmdien Daugavpilī sniega segas biezums pieauga no 2 līdz 5, Alūksnē - no 9 līdz 12 centimetriem, citviet valstī sniega krājumu izmaiņas bija mazākas.

Latvijas ziņas