Gaismu atstarojošas vestes turpmāk autovadītājiem būs jālieto obligāti

Ja transportlīdzekļa vadītājs piespiedu apstāšanās gadījumā nepietiekamas redzamības apstākļos un diennakts tumšajā laikā izies uz brauktuves vai ceļa nomales, viņam būs jāuzvelk gaismu atstarojošs apģērbs, piemēram, veste

Satiksmes ministrija aģentūru BNS informēja, ka šādas izmaiņas paredz grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, kas pirmdien atbalstīti valdības sēdē. Aģentūrai BNS gan pagaidām neizdevās noskaidrot, kāda atbildība ir paredzēta par vestu nelietošanu.

Noteikumos papildinātas arī prasības velosipēdu aprīkojumam.

Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam uz abiem riteņiem jābūt diviem oranžiem gaismas atstarotājiem. Tāpat kā līdz šim ritenim priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē - sarkanas. Ja to nav vai tie nedeg, tad tā vietā jābūt attiecīgu krāsu atstarotājiem.

Ceļu satiksmes noteikumi ir papildināti ar jaunu ceļazīmi - 505.A "Joslas pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem beigas".

Ieviests arī jauns luksofora signāls - sarkans krusts uz melna fona, kas informē par to, ka pretim braucošajiem transportlīdzekļu vadītājiem luksoforā deg aizliedzošais signāls.

Transportlīdzekļi ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni bez ieslēgta speciāla skaņas signāla tāpat kā līdz šim varēs neievērot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus, bet līdz ar šiem grozījumiem tie drīkstēs neievērot arī aizliegumu mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt pa ietvēm, gājēju ceļiem, velosipēdu ceļiem, gājēju un velosipēdu ceļiem.

Turpmāk automobiļu vadītājiem 842. papildzīmes darbības zonā automobiļa salonā pie priekšējā stikla būs obligāti jānovieto speciālā atļauja, ka konkrētais transportlīdzeklis drīkst stāvēt 326., 327., 328. vai 329.zīmes darbības zonā

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Latvijas ziņas