Godmanis: Pensiju sistēma nav kļūdaina, problēma ir naudas trūkums

Rīga, 27.aug., LETA. Latvijas pensiju sistēma nav kļūdaina, problēma ir tā, ka naudas apjoms šajā sistēmā ir pārāk mazs, šādu viedokli šodien intervijā telekanālam LNT pauda premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Premjers uzsvēra, ka Saeima ir pieņēmusi būtiskus pensiju likuma papildinājumus, kurus sāks ieviest no nākamā gada. Tā rezultātā tiks palielinātas piemaksas par nostrādātajiem gadiem un indeksētas gandrīz visas pensijas. Pirms aizvadītā referenduma par pensiju likuma grozījumiem valdība centusies iedzīvotājus tiešā veidā informēt par gaidāmajām izmaiņām pensiju jomā, piebilda politiķis.

Kā ziņots, referendumā grozījumi Pensiju likumā netika pieņemti. Kā liecina provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti, tautas nobalsošanā par grozījumiem Pensiju likumā ir piedalījušies vairāk nekā 347 000 pilsoņu, līdz ar to nav savākts nepieciešamais balsu skaits, lai referendums tiktu uzskatīts par notikušu.

Lai vēlētāju rosinātie grozījumi likumā "Par valsts pensijām" stātos spēkā, tautas nobalsošanā bija jāpiedalās vismaz pusei no vēlētājiem, kuri balsoja iepriekšējās Saeimas vēlēšanās jeb vismaz 453 730 vēlētājiem, un vairāk nekā pusei no viņiem jānobalso par grozījumu projektu.

Par grozījumiem Pensiju likumā nobalsojuši 333 799 jeb 96,15% balsotāju, savukārt pret - 12 524 jeb 3,61% vēlētāju.

Latvijas ziņas