Godmanis: Valsts pārvaldē strādājošo skaits tiks samazināts par 5%

Rīga, 6.aug., LETA. Nākamgad par 5% tiks samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits, kas valstij ļaus ietaupīt 45 miljonus latu, šodien intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunkti" sacīja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Premjers norādīja, ka liekās štata vienības valsts pārvaldē tika samazinātas jau šā gada valsts budžeta grozījumos.

"Nākamie samazinājumi ir cilvēku atbrīvojumi, diemžēl," sacīja Godmanis, apliecinot, ka darbs pie nākamā gada budžeta veidošanas prasīs arī smagus lēmumus.

Ministrijām nāksies pielāgoties šai situācijai, nezaudējot kvalitāti, nāksies samazināt darba apjomus. Godmanis netieši apliecināja, ka mazināts varētu tikt arī ministriju skaits.

Godmanis arī norādīja, ka viņš rosinās noteiktas izmaiņas pensiju sistēmā, palielinot Valsts kases apsaimniekoto otro pensiju līmeni, kad pusi apsaimniekotu bankas, bet otru pusi apsaimniekotu valsts.

Tas valstij dotu iespēju finansēt to finansējuma palielinājumu, ko prasa pirmais līmenis.

Tiesa, šāda situācijas maiņa varētu neapmierināt bankas, pieļāva premjers, norādot, ka par šādām pārmaiņām vēl gaidāmas plašas diskusijas valdībā.

Kā informēja Godmanis, nākamgad jaunas ministriju prioritātes netiks atbalstītas. Izņēmuma gadījumi var būt tikai tad, ja vecā tiks likvidēta un jaunajai prioritāte būs nepieciešams mazāks finansējums.

LETA jau ziņoja, ka finanšu ministrs Atis Slakteris (TP) būtu gatavs apsvērt atsevišķu ministriju apvienošanu, ko diktē pašreizējā valsts budžeta situācija.

To viņš šodien atzina pēc semināra par nākamā gada valsts budžeta veidošanu.

Latvijas ziņas