Iedzīvotāji kļūst arvien apdomīgāki, uzņemoties kredītsaistības

Pārmaiņas ekonomikā Latvijas iedzīvotājus ir padarījušas daudz apzinīgākus un tie arvien mazāk uzņemas neapdomīgas kredītsaistības, secināts "GE Money Bank" veiktajā "finansiālās gudrības" indeksa pētījumā.

"GE Money Bank" pirmo reizi noteikusi finansiālās gudrības indeksu sešās valstīs, un no 100 iespējamiem punktiem Latvija ieguvusi 55, kas ir otrs labākais rādītājs starp tādām valstīm kā Čehija, Polija, Ungārija, Rumānija un Krievija.

Pētījumā secināts, ka "finansiāli gudrākie" iedzīvotāji ir Čehijā, kura Latviju gan apsteigusi tikai par vienu punktu.

"GE Money Bank" patērētāju kreditēšanas un līzinga produktu direktors Viktors Toropovs šodien žurnālistiem sacīja, ka iedzīvotāju attieksme pret kredītiem ir kļuvusi atbildīgāka, jo iedzīvotāji kredītu ņemtu tikai ārkārtas situācijā vai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams.

Aptauja arī liecina, ka iedzīvotāji savas finansiālās situācijas uzlabošanai nākotnē cer mazāk tērēt un vairāk iekrāt. Vienlaikus gan arī secināts, ka tikai 4% iedzīvotāju, saņemot papildu naudu, to novirzītu uzkrājumos.

Aptaujājot iedzīvotājus, secināts, ka Latvijā ir optimisms par nākotnes finansiālajām izredzēm, tomēr vienlaikus ikmēneša izdevumi netiek netiek rūpīgi kontrolēti, jo tikai 17% iedzīvotāju rūpīgi plāno personīgo budžetu.

Pētījums arī atklāj, ka patlaban Latvijā 62% iedzīvotāju dzīvo no algas līdz algai.

Finansiālas gudrības indeksa pētījumā šovasar aptaujāti vairāk nekā 3600 cilvēku vecumā no 18 līdz 65 gadiem sešās Centrālās un Austrumeiropas valstīs - Latvijā, Čehijā, Polijā, Ungārijā, Rumānijā un Krievijā. Respondentiem kopumā bija jāatbild uz 100 jautājumiem.

"GE Money Bank" šādu "finansiālās gudrības" indeksa pētījumu plānojusi veikt regulāri.

Biznesa ideju žurnāla "Kapitāls", IBS "Prudentia" un Rīgas Fondu biržas 2007.gada pētījumā "101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums" "GE Money Bank" (iepriekš - "Baltic Trust Bank") ar uzņēmuma vērtību 104,63 miljoni latu ierindojas 25.vietā.

Latvijas ziņas