Izveidota 1188 SMS uzziņu pārsteidzošāko jautājumu izlase

Lattelecom Uzziņu dienests 1188 aprēķinājis, ka kopš augusta mēneša uzziņas  brīvā teksta īsziņu formā izmantotas jau gandrīz 10 000 reižu. Iedzīvotājus, kuri vēlas saņemt informāciju SMS formā, visvairāk interesē uzziņas par biznesu, sabiedrisko transportu un izklaidi.

Pārsteidzoši, ka katrs desmitais iedzīvotājs vēlas saņemt informāciju par netradicionālām tēmām – piemēram, par to, cik maksā zirgs, kādu kāju lauzis Rīgas „Dinamo” vārtsargs Edgars Masaļskis vai kad sāksies pīļu medību sezona. Atbildes uz šādiem jautājumiem nav atrodamas datu bāzēs. Lai tās sniegtu, operatori izmantojuši personīgās zināšanas. Tā tika izveidota neparastāko jautājumu izlase.

1188 atlasītie pārsteidzošākie un atraktīvākie jautājumi, kas atsūtīti ar SMS palīdzību:
Lūdzu tostu māsīcai kāzās!
Kā uzcept pankūkas?
Cik maksā zirgs?
Kurā datumā sākas pīļu medības?
Dobrij denj! V Rige estj magazin odezhdi, obuvi i drugih aksessuarov dlja transvestitov, transsexualov?
Pasakiet kādu latviešu mīklu.
Cik Krievijā maksā cigaretes, piemēram „Monte Carlo”?
Kuru kāju lauza Masaļskis?
Cik maksā viena pirmā stīga ģitārai?
Kā no Jēkaba kazarmām aiziet līdz Konventa sētai?

1188 veiktais apkopojums liecina, ka no gandrīz 10 000 sniegtajām SMS uzziņām apmēram 70% gadījumu jautājumi tika uzdoti latviešu valodā, bet krievu valodā – 30%. Katrs ceturtais SMS-jautājums bija par biznesu (parasti – uzņēmumu adresēm vai kontakta tālruņu numuriem), 18% SMS uzziņu sniegti par sabiedrisko transportu, turklāt gandrīz puse no šiem jautājumiem – tieši par Rīgas satiksmi. Gandrīz 10% jautājumu saistīti ar izklaidi.

Uzziņu dienests 1188 sāka piedāvāt uzziņas SMS formā situācijām, kad nepieciešama uzziņa, bet klients nevar runāt pa tālruni vai nevēlas, lai sarunu dzird citi – uzziņa ir pieejama, netraucējot citus sabiedriskajās vietās (piemēram, lekcijās, sanāksmēs, transportā u.tt.). Lai saņemtu SMS uzziņu, nepieciešams nosūtīt savu jautājumu īsziņas formā uz numuru 1188. Sūtot īsziņu, ieteicams to sākt ar jautājumu (piemēram, vai?; kas?; kur?; kad?; cikos? u.tml.). Arī paredzamai atbildei ir jābūt relatīvi īsai, lai to varētu ierakstīt vienā īsziņa.

Latvijas ziņas