Janvāris gaidāms auksts un sniegots

Janvāris gaidāms auksts un sniegots, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra būs ap normu vai kādu grādu zem tās. Janvārī gaisa temperatūras norma valsts austrumu rajonos ir mīnus 6,8 grādi pēc Celsija skalas, bet Baltijas jūras piekrastē - mīnus 2,3, mīnus 2,5 grādi.

Arī nokrišņu daudzums šomēnes gaidāms tuvu normai.

Janvāra sākumā gaidāms ļoti auksts laiks ar sniegu, daždien arī puteni un sniega segas biezums vēl vairāk paaugstināsies. Pirmajās jaunā gada darba dienās teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra pazemināsies naktī no mīnus 10 līdz mīnus 15 grādiem pēc Celsija skalas, bet austrumu rajonos no mīnus 15 līdz mīnus 20 grādiem, savukārt dienā gaisa temperatūra būs no mīnus 6 līdz mīnus 11 grādiem pēc Celsija skalas.

Janvāra vidū anticiklona ietekmē gaidāms laiks bez ievērojamiem nokrišņiem, biežāk uzspīdēs arī saule. Gaisa temperatūra naktī sasniegs no mīnus 8 līdz mīnus 13 grādiem, austrumu rajonos no mīnus 12 līdz mīnus 17 grādiem, dienā gaisa temperatūra būs no mīnus 3 līdz mīnus 8 grādiem, bet austrumu rajonos gaisa temperatūra dienā noslīdēs līdz mīnus 13 grādiem pēc Celsija skalas.

Janvāra trešajā dekādē aktīvu ciklonu darbības ietekmē laiks gaidāms nepastāvīgs, vējains, bieži ar nokrišņiem. Ar rietumu puses vējiem ieplūdīs siltāka gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā paaugstināsies, kļūstot siltākam, un piekrastes rajonos iespējams pat atkusnis.

Latvijas ziņas