Jaunās gripas izplatība Latvijā ievērojami mazinās

Vakar Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) reģistrēts viens jaunās gripas A(H1N1) inficēšanās gadījums, un LIC epidemioloģiskais biļetens liecina, ka decembra beigās gripas izplatība Latvijā bija kritusies līdz 19,8 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja LIC.

Arī saslimstība ar citām elpceļu infekcijām samazinājās vidēji par 77% un ar pneimonijām - vidēji par 32%.

2009.gada pēdējā nedēļā gripas aktivitāte tika novērota Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Rīgā un Ventspilī, tomēr nevienā no pilsētām saslimstība nepārsniedza epidēmisko slieksni. Saslimstības samazinājums tika novērots visās pilsētās, izņemot Ventspili, kur saslimstība saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī - 23 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka maksimālais saslimstības līmenis ar gripu bija sasniegts pirms mēneša, kad tika konstatēti 537,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Kā pastāstīja LIC pārstāve Liene Johansone, vēl joprojām Latvijā reģistrēta tikai jaunā gripa, bet sezonālās gripas saslimšanas gadījumi reģistrēti neesot. Pagaidām LIC nav saņemta informācija par jauniem nāves gadījumiem. Tas nozīmē, ka līdz šim reģistrēti ir 29 pēc saslimšanas ar jauno gripu mirušie.

Tāpat ziņots, ka pakāpeniski saslimstība ar jauno gripu Latvijā mazinās, taču LIC vadītājs Jāzeps Keišs neizslēdz iespēju, ka, līdzīgi kā citās valstīs, arī Latvijā saslimstībai ar gripu varētu būt vēl viens vilnis pavasarī. Viņš gan prognozē, ka tad saslimt varētu mazāks skaits cilvēku, ņemot vērā to, ka šoruden ar vīrusu inficējās ļoti liels skaits Latvijas iedzīvotāju, kuri tagad ir guvuši imunitāti.

LIC speciālisti atgādina, ka visas slimības ir nopietnas un pret tām jāattiecas nopietni, tādēļ, sajūtot pirmās gripas pazīmes un augstu temperatūru, uzreiz jāvēršas pie ģimenes ārsta, kā arī jāpaliek mājās. Ārstēšanos - miera režīmu - nedrīkst atlikt uz rītdienu.

Latvijas ziņas