Jaungada naktī stipri snigs

Jaungada naktī gaidāma stipra snigšana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Rīt un parīt laika apstākļus Latvijā aizvien noteiks ciklons, kas šodien Latvijai pietuvojās no dienvidaustrumiem, līdz ar to vēl snigs, naktī uz 30.decembri valsts centrālajos un austrumu rajonos pat stipri.

Piektdien, 31.decembrī, dienas otrajā pusē un vakarā laika apstākļi īslaicīgi uzlabosies, debesis pat skaidrosies, tomēr no ziemeļrietumiem strauji Latvijai tuvosies jauns un ļoti aktīvs ciklons, kas atkal svētku naktī visā teritorijā atnesīs sniegu, vietām tas būs pat stiprs, snigšanas laikā būtiski pasliktināsies redzamība.

Tā kā pastiprināsies arī vēji - sākumā dienvidrietumu puses, pēc tam tie iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem -, gaidāms arī putenis. Vēja brāzmas sasniegs 15-19 metrus sekundē, bet jūras piekrastē, iespējams, pat vētras spēku.

Svētku nakts nebūs ļoti auksta. Minimālā gaisa temperatūra gaidāma robežās no mīnus 4 līdz mīnus 9 grādiem pēc Celsija skalas, tikai valsts austrumu rajonos sals būs no mīnus 10 līdz mīnus 15 grādiem, bet piekrastes rajonos būs vēl par kādu grādu siltāk.

1.janvārī dienā temperatūra būs no 0 līdz plus 2 grādiem piekrastē un no mīnus 4 līdz mīnus 6 grādiem valsts austrumu rajonos.

Jaunā gada pirmās nedēļas dienās neliels sniegs gaidāms vien atsevišķos rajonos, pierims arī vēji, un gaisa temperatūra aizvien pieturēsies robežās, kas liecinās par stabilu ziemu, - nav gaidāms atkusnis, arī stiprs sals pagaidām netiek prognozēts.

Latvijas ziņas