Koalīcija nobalso par bērnu izvarotāju cilvēktiesībām

Šodien parlamenta vairākums atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas paredz, ka ir iespējama pirmstermiņa atbrīvošana personām, kas notiesātas par dzimumnoziegumiem pret bērniem.

Partija Jaunais laiks uzskata, ka šie grozījumi ir vērsti pret upuru tiesībām un ir pretrunā ar iepriekšējās nedēļas balsojumu, kurā deputāti atbalstīja Jaunā laika pirms gada iesniegtos grozījumus, kas pirmstermiņa atbrīvošanu bērnu izvarotājiem un slepkavām aizliegtu, informē frakcijas Jaunais laiks sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš pēc kārtējās bērna slepkavības nāca klajā ar atbalstu JL priekšlikumam neatbrīvot pirms termiņa personas, kas sodītas par smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu pret nepilngadīgo. Neilgi pēc šī paziņojuma Tieslietu ministrija (TM) izstrādāja grozījumus, kas ir pretrunā ar ministra teikto. Ministrs pats grozījumus parakstījis, un valdība tos iesniegusi Saeimā, arī ar Bērnu un ģimenes lietu ministrijas atbalstu.

TM grozījumi paredz, ka bērnu slepkavas var atbrīvot pirms termiņa, obligāti uzliekot tām par pienākumu piedalīties probācijas programmās. JL uzskata, ka tā ir ņirgāšanās par upuru tiesībām, jo daudzi eksperti atzinuši, ka probācijas programmas dzimumnoziedzniekus nepāraudzina, un tie pēc atbrīvošanās noziegumus izdara atkārtoti.

Latvijas ziņas