Koķe jaunajā mācību gadā vēl saglabāt stabilitāti un īpaši sveic pirmklasniekus un jaunos skolotājus 1

Šis mācību un studiju gads var sākties ar daudz lielāku stabilitāti nekā pērn, tāpēc var cerēt, ka izglītības stabilitāte vairos arī valsts stabilitāti, apsveikumā par godu 1.septembrim norāda izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (Zaļo un zemnieku savienība).

"Esmu pateicīga un saku lielu paldies visiem par to, ka šis mācību un studiju gads var sākties ar daudz lielāku stabilitāti nekā pērnajā rudenī! Izglītības stabilitāte vairo valsts stabilitāti, izglītības stiprums ceļ valsts stiprumu. Mūsu izglītībai ir jābūt stiprai: tā veido garīgo un materiālo vērtību radītājus - cilvēkus," ministre uzsvērusi.

Īpašu apsveikumu Koķe velta tiem, kam 1.septembris būs pirmā diena izglītībā - bērnudārzā, pirmklasniekiem, pirmkursniekiem, jaunajiem pedagogiem, pasniedzējiem un vecākiem.

Tāpat viņa novēl apzināties daudzpusīgas izglītības un zināšanu spēku un noticēt tautas gudrībai - rokas pieveic vienu, zināšanas - tūkstoti.

Arī premjers Valdis Dombrovskis ("Jaunais laiks") sveic skolotājus, skolēnus, viņu vecākus un ģimeni Zinību dienā, aģentūru BNS informēja Ministru prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

"1.septembris ir arī jauna darba gada sākums visai skolēnu, studentu, pedagogu un mācībspēku saimei, kas saistās ar jaunu apņemšanos, tālejošiem plāniem un mērķiem. Līdzīgi kā ikviena jauna kalendārā gada sākumā, arī 1.septembrī mūsu domās ir gan prieks, gan satraukums, gan cerības, ka šis gads būs labāks par aizvadīto. Un, ja mēs paši to stingri vēlēsimies, tad rezultāts noteikti būs," pārliecību pauž valdības vadītājs.

Viņš uzsver, ka skolā gūtās zināšanas un pieredze ir pamats visai turpmākajai dzīvei. "Skolas laiks ir kā starta pozīcija pirms garas distances, kura nozīme cilvēka intelektuālajā un profesionālajā izaugsmē nereti ir izšķiroša," norādījis premjers.

Dombrovskis jaunajā mācību gadā novēl sekmes, neatlaidību un stingru apņemšanos sasniegt mērķus, cieņu un savstarpēju sapratni vienam pret otru, bet pats galvenais - spēju pašiem rast prieku par to neaizmirstamo laiku, kas pavadīts skolā.

Savukārt kultūras ministrs Ints Dālderis ("Jaunais laiks") apsveikumā mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem un pedagogiem, uzsākot jauno mācību gadu, norādījis, ka kultūras nozarē profesionālās ievirzes izglītība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, jo šīm mācību iestādēm ir potenciāls gan izskolot jaunos talantus, gan dot iespēju bērnu un jauniešu vispārējai radošai attīstībai.

"Radošas personības nākotnē spēs radīt Latvijā produktus ar augstu pievienoto vērtību, līdz ar to vispusīga un moderna kultūrizglītība ir solis uz ekonomikas augšupeju ilgtermiņā. Novēlu audzēkņiem, pedagogiem, mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu un augstskolu vadītājiem radošu mācību procesu un sekmīgu jauno mācību gadu," sagaidot 1.septembri norādījis ministrs.

Dālderis arī pats septembrī uzsāks maģistrantūras studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā - ministrs apgūs profesionālās maģistra studiju programmas "Mūzika" apakšprogrammu "Instrumentālā mūzika" ar specializāciju "Pūšaminstrumentu spēle".

Komentāri 1

ciniski

"Esmu pateicīga un saku lielu paldies visiem par to, ka šis mācību un studiju gads var sākties ar daudz lielāku stabilitāti nekā pērnajā rudenī!"
Precīzākus nvārdus mūsu novadam nevar vēlēties. Vēl nekad nav bijis tā, ka skolotāji iet klasēs, nezinot, kāda būs viņu slodze.Ciniskākus vārdus grūti iedomāties.Nauda tiešām seko, tikai kaut kā ļoti ilgi līdz Alūksnes novadam..

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 16:13

Latvijas ziņas