"Labdarības dienā" aicina nodot asinis un ziedot naudu labdarībai

Rīga, 13.aug., LETA. Rīt, 14.augustā, pie iepirkšanās centra "Olympia" notiks "Labdarības diena", aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

Tās laikā no plkst.11 līdz 16 cilvēkiem būs iespēja ziedot asinis Valsts asinsdonoru centra (VADC) specializētajā autobusā. Tie, kas nevar ziedot asinis, tiek aicināti ziedot naudu biedrības "Sūrābele" vasaras nometnei. Savukārt no plkst.14 līdz 16.30 autostāvvietā pie "Olympia" notiks "Labdarības koncerts", kura dalībnieki ziedos savu talantu, uzstājoties bez maksas.

"Tā kā ir atvaļinājumu sezona, asins donoru aktivitāte valstī ir strauji sarukusi. Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziedot asinis," sacīja VADC direktore Gita Nemceva.

Ne visi, kas vēlas palīdzēt, sava veselības stāvokļa dēļ asinis drīkst ziedot. Šiem cilvēkiem "Labdarības dienā" tiek piedāvāta iespēja palīdzēt biedrības "Sūrābele" bērnu ar īpašām vajadzībām vasaras nometnei, pasākuma laikā ziedojot naudu biedrības ziedojumu kastītē.

"Bērniem, kas nevar visu spēt kā citi, ir ļoti svarīgi būt kopā ar veselajiem, draudzēties un spēlēties kopā. Tāpēc mēs ik gadu cenšamies noorganizēt kaut vienu izglītojošu ģimeņu atpūtas nometni, kur piedalās arī brāļi un māsas. Šādās nometnēs visi ir līdzīgi - nav slimo un veselo. Tikai katram ir savs spēju slieksnis, un ar to apkārtējie rēķinās. Dažam tā ir vienīgā iespēja pabūt kaut nedēļu ārpus Rīgas, ārpus sava dzīvokļa sienām, kur daudzi pavada vasaras brīvlaika lielāko daļu. Tāpēc biedrība uzskata par savu pienākumu šādu nometni organizēt. Bez ziedotāju atbalsta mēs to nespējam, tāpēc aicinām cilvēkus palīdzēt," stāsta biedrības "Sūrābele" priekšsēdētāja Mudīte Paegle.

Labdarības dienas koncertā uzstāsies Agnese Zeltiņa, Dāvis Kolbergs, Jenny May, Šons, Intars Rešetins, Edijs Šnipke, Liene Zostiņa, Marta Kukarāne, grupa "Triānas parks", salsu dejos deju centra "Nianse" dalībnieki.

Agnese Zeltiņa, Jenny May, Intars Rešetins un Edijs Šnipke ne tikai uzstāsies, bet arī nodos asinis.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju trīs latu apmērā pusdienām, brīvdienu, saglabājot vidējo darba algu, asins došanas un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74.panta.

Labdarības dienā visi asinsdonori kā apliecinājumu savai dalībai akcijā saņems arī īpašo Labdarības dienas krekliņu no "Olympia".

Asins donoriem jāatbilst Valsts asinsdonoru centra noteiktajām prasībām.

Latvijas ziņas