Lāpsta zemē būs nākamgad

Kolberģī pirmdien notika valsts reģionālā autoceļa Alūksne – Zaiceva posma (no 4,14. līdz 15,60. kilometram) rekonstrukcijas būvprojekta skiču prezentācijas pasākums. Pārējam ceļa posmam – no Ploskuma līdz Zaicevai – jau tiek izstrādāts tehniskais projekts, lai nākamgad varētu sākties būvdarbi.

Ceļa asfaltēšanas darbi, apgūstot Eiropas fondu naudu, ir ļoti apjomīgi, tādēļ tie sadalīti divās kārtās: posmam no Kolberģa līdz Ploskumam (4,14. līdz 15,60. kilometrs) ir tapis skiču projekts, nākamgad taps tehniskais projekts, bet būvdarbi dabā sāksies 2013.gadā un ilgs gadu - pusotru. Savukārt ceļa posmam no Ploskuma līdz Zaicevai (15,60. līdz 25,02. kilometrs) jau tagad top tehniskais projekts, ziemā sludinās iepirkumu, lai noteiktu būvdarbu veicēju, un tam būvdarbi sāksies agrāk – jau 2012.gadā.

Ceļa posmam no Kolberģa līdz Ploskumam, kas ir sarežģīts, jo daudzviet ir asi līkumi, skiču projektu izstrādāja SIA “Projekts 3” no Rīgas. Uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Gorda norādīja –  atsevišķus līkumus nevar izbraukt pat ar ātrumu 50 kilometri stundā, tādēļ izstrādāja trīs iespējamos variantus ceļa taisnošanai, lai uzlabotu satiksmes drošību un ceļš būtu autovadītājiem pārredzamāks.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 24.augusta numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Latvijas ziņas