Latvijā beigsies pāreja uz astoņu ciparu numerāciju

Rīga, 30.jūl., LETA. Piektdien visos Latvijas fiksētajos telekomunikāciju tīklos beigsies pāreja uz astoņu ciparu numerāciju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Deniss Kolosovs.

Tas nozīmē, ka 1.augustā un arī turpmāk sazvanīt fiksētā tīkla abonentus varēs vienīgi tad, ja līdzšinējam - septiņciparu - numuram priekšā tiks likts cipars "6". Saskaņā ar "Lattelecom" jūlija nogalē apkopoto statistiku jau patlaban, zvanot uz fiksētā tīkla numuriem, "sešinieku" numuram pievieno gandrīz puse zvanītāju.

Pēc 1.augusta, mēģinot sazvanīt abonentus ar veco - septiņciparu - numuru, iedzīvotāji vēl trīs mēnešus - līdz 1.novembrim - dzirdēs automātiskā atbildētāja paziņojumu, kas aicinās zvanīt vēlreiz, sākumā pievienojot ciparu "seši". Iekšzemes sarunām autoatbildētāja paziņojumi skanēs latviski un krieviski, savukārt, zvanot pa vecajiem numuriem no ārzemēm uz Latviju, iedzīvotāji dzirdēs paziņojumu latviešu, krievu un angļu valodās.

"Lattelecom" aicina visus Latvijas iedzīvotājus un uzņēmumu pārstāvjus, kuri ikdienā lieto aparatūru, kas izmanto telefona līniju, laikus pārbaudīt, vai iekārtu atmiņā ierakstītajam numuram arī ir pievienots "6".

Pārēja uz astoņu ciparu numerāciju fiksētajos telekomunikāciju tīklos sākās pērn 1.februārī. Līdz 1.augustam tika noteikts 18 mēnešu pārejas posms, kura laikā fiksēto sakaru abonentus var sazvanīt, sastādot gan astoņu, gan septiņu ciparu numurus.

Šā gada 1.februārī notika arī papildu samaksas pakalpojumu numuru un bezmaksas pakalpojumu numuru pāreja uz astoņu ciparu numerāciju, vecajiem - septiņciparu - numuriem pēc trešā cipara pievienojot "0". Savukārt visi īsie divu, trīs un četru ciparu numuri - 02, 114, 177, 1188 un citi - netiks mainīti.

Mobilo sakaru tīklos pāreja uz astoņciparu numerāciju notika jau iepriekš.

Latvijas ziņas