Latvijā sieviešu dienu svinēs 48% iedzīvotāju 1

Latvijā gandrīz puse jeb 48% iedzīvotāju 8.martā atzīmēs Starptautisko Sieviešu dienu, un vairākums šajos svētkos dāmām dāvinās ziedus, liecina pēc "P.R.A.E. Sabiedrisko attiecību" pasūtījuma veiktais socioloģiskais pētījums.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, 8.marta svinību atbalstītāju skaits ir pieaudzis par 5%, savukārt šo svētku noliedzēju pulkā šogad ir 11% respondentu.

Savukārt 14% respondentu norādījuši, ka Starptautisko Sieviešu dienu atzīmēs tikai tad, ja tam pietiks naudas, bet 18% pauduši, ka valstī ir krīze, tāpēc naudu svinībām un apsveikumiem netērēs.

Lielākā daļa iedzīvotāju arī atzina, ka viņiem nav būtiski, vai 8.marts ir valstiski atzīti svētki, - šādu atbildi pauda 58% respondentu. Tikai 31% aptaujas dalībnieku sacīja, ka šāds fakts ir nozīmīgs, bet 11% minēja, ka šis jautājums viņiem nekad nav bijis aktuāls.

Pētījumā arī noskaidrots, ka 38% aptaujāto 8.marts asociējas ar ziediem, šampanieti un citām patīkamām lietām, bet 21% respondentu uzskata, ka šie svētki ir Padomju Savienības mantojums. Līdzīgs respondentu skaits apliecināja, ka Starptautiskā Sieviešu diena viņiem pirmām kārtām saistās ar sarkanām tulpēm.

Aptauja atklājusi, ka no sabiedrībā zināmām sievietēm 8.martā 24% respondentu sveiktu dziedātāju Lindu Leen, 18% - Aneti Sončiku, bet 14% respondentu - valsts pirmo lēdiju Lilitu Zatleri. Savukārt 18% iedzīvotāji sacīja, ka Latvijas sievietēm šādus svētkus nevajag vispār.

Pētījums arī atklājis, ka 8.marta svinēšanai 39% iedzīvotāju plāno tērēt divus līdz piecus latus, savukārt 32% - no pieciem līdz desmit latiem. Tikai katrs simtais aptaujātais iecerējis svētku svinībām tērēt vairāk par 50 latiem, savukārt mazāk par diviem latiem tērēs 5% respondentu. Par vispopulārāko dāvanu 62% iedzīvotāju atzinuši ziedus, 11% uzskata, ka sievietes priecātos arī par smaržām, bet 10% izvēlētos praktiskāku velti - dāvanu karti.

Komentāri 1

Latvijas ziņas